Німеччина вирішила прискорити виділення 8 млрд євро допомоги Україні


Німеччина вирішила прискорити виділення 8 млрд євро допомоги Україні

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер (Фото: ЕРА)

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що його країна сприятиме якнайшвидшому отриманню Україною наступних 8 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС і візьме на себе лідерство у цьому процесі. Про це міністр повідомив у телефонній розмові з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, передає прес-служба Кабміну.

На початку серпня в Офісі президента заявляли, що деякі країни ЄС, зокрема Німеччина, блокують розгляд питання щодо отримання Україною 8 млрд євро макрофінансової допомоги.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

Також Крістіан Лінднер запевнив, що Німеччина підтримує розпочаті урядом України процедури щодо відстрочення виплати боргів та зусиль у напрямку створення спеціальної програми з МВФ.

За словами Дениса Шмигаля, минулого тижня Україна подала офіційну пропозицію Міжнародному валютному фонду зі створення нової спеціальної програми МВФ.

«У п’ятницю листа було надіслано голові Фонду. Розраховуємо отримати відповідну допомогу від МВФ вже в листопаді-грудні цього року», – сказав прем’єр.

Лінднер та Шмигаль також обговорили питання відновлення інфраструктури та мереж в Україні, а також закупівлі газу на осінньо-зимовий період.

Український прем’єр передав подяку канцлеру Олафу Шольцю за ініціативу проведення у жовтні конференції країн G7 з відновлення України.

Німеччина вже надала Україні 300 млн євро кредитної та 1 млрд євро грантової допомоги.

  • 18 травня Європейська комісія анонсувала виділення 9 млрд євро на макрофінансову підтримку України у 2022 році. 1 серпня Україна отримала перший транш у 1 млрд євро із цього пакету.
  • 2 серпня в ВП заявили, що Німеччина та інші країни ЄС блокують отримання Україною 8 млрд євро допомоги.
  • 6 серпня Єврокомісія запропонувала спосіб розблокувати 8 млрд євро для України.

Приєднуйтесь до нас у Facebook та беріть участь у дискусіях

Джерело