Біль — головний захисний механізм. Виникнення больового синдрому — наслідок активності нейротрансмітерів, котрі зв’язують клітини між собою за допомогою нервових імпульсів. Як тільки подразнюється больовий рецептор, нервовий імпульс «сповіщає» мозок про дискомфорт.
Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), наприклад, Ксефокам, впораються з больовими відчуттями у 70% випадків. Знеболювальні лікарські засоби обов’язково повинні входити до складу домашньої аптечки. Якщо больові відчуття, котрі виникають регулярно, не пов’язані зі стресом, фізичним або психологічним перевантаженням — зверніться до лікаря за консультацією.
Типи болю: як пояснити свої відчуття
Больові відчуття відрізняються тривалістю, природою, локалізацією. Для вимірювання інтенсивності використовується шкала від 0 до 10. Показник спирається на суб’єктивні відчуття людини.
По тривалості буває короткотривалим (транзиторним), гострим і хронічним. Короткотривалі приступи болю з’являються раптово. Проходять самостійно за кілька хвилин або годин. Гострий — наслідок певних патологічних процесів. Триває від кількох годин до 1,5 місяця. Наприклад, поки не заживе хворе місце. Хронічний продовжується понад 3 місяці. З постійними больовими відчуттями стикаються люди з онкологією, розладами ШКТ, захворюваннями опорно-рухового апарату.
Залежно від природи вирізняють ноцицептивний, нейропатичний і психогенний больовий синдром. Нейропатичний пов’язаний з пошкодженням центральної або периферичної нервової системи. Психогенний — наслідок сильного емоційного потрясіння. Приблизно 80% пацієнтів, які звертаються до лікаря, страждають болем ноцицептивного характеру.
Як боротися з ноцицептивним болем
Виникає внаслідок подразнення больових рецепторів, які знаходяться в органах і тканинах. Основні причини:
- запальний процес;
- механічна травма;
- хімічний або термічний опік;
- інвазивні втручання.
Головний біль при похміллі, менструальні спазми, неприємні відчуття в м’язах після тренування — також ноцицептивний больовий синдром. Головне завдання — виключити пошкодження внутрішніх органів. У всіх інших випадках допоможе НПЗП.
Як працює нестероїдний протизапальний препарат
Розглянемо на прикладі Ксефокаму. Продається в таблетованій формі. Показаний при зубному, головному, менструальному, ревматичному болі. Ефективний при легкому й помірному больовому синдромі. Призначається після операцій в комбінації з наркотичними знеболювальними.
В основі — лорноксикам. Він пригнічує синтез простагландинів. Вони містяться у всіх органах і тканинах, підвищують чутливість ноцицептивних (сенсорних) нейронів. Чим вища концентрація простагландинів, тим чутливішою до болю стає людина.
За таким самим принципом діють інші НПЗП. Купити ліки проти болю можна в мережі аптек D.S. Завітайте до найближчої фізичної точки продажу або оформляйте замовлення на сайті.