За інформацією: Суспільне Полтава.
Якщо зростуть податки, зросте й вартість товару підприємців. Суспільне Полтава
"Чи обрали найраціональніший спосіб підвищувати податки – ні, не обрали. Доречнішим було б підвищення ПДВ. Більшість економістів про це кажуть, що менш шкідливо впливає на економіку. Плюс є більш справедливим, тому що воно тисне відразу на всіх однаково, це податок на споживання. Його платять ті, хто працюють в "білу", ті, хто працюють у "сіру" або в "темну". Бо коли ми говоримо про військовий збір, то його платять переважно "білий" бізнес, який не платить зарплату в конверті", — додав Сергій Фурса.
Законопроєкт щодо збільшення податків Верховна Рада Україна ухвалила 10 жовтня. За відповідне рішення проголосували 247 депутатів. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк. Для набрання чинності закон має підписати президент.
Флорист Аліна формує букет для клієнта в одному з квіткових магазинів Полтави. Суспільне Полтава
"Цей законопроєкт передбачає збільшення військового збору для тих, хто вже платив його з 1,5 % до 5%, введення військового збору для ФОПів, які раніше його не платили. Це перше підвищення податків з початку війни. Це взагалі унікальна історія, бо 2,5 роки йде війна, а податки підвищують тільки зараз. Зазвичай податки підвищують відразу з початку війни і набагато радикальніше", — розповів фінансист Сергій Фурса.
Згідно з законопроєктом, для фізичних осіб-підприємців I, II та IV групи військовий збір становитиме 10% мінімальної зарплати, для ФОП III групи – 1% від доходу. Згідно з документом, підвищений військовий збір запроваджують на зарплати із 1 жовтня 2024-го року. Виняток — військові. Для них податок залишається на рівні 1,5%.
Графіка «Військовий збір для підприємців». Суспільне Полтава
Власниця мережі квіткових магазинів у Полтаві Валентина Пух започаткувала власну справу за 2,5 місяці до повномасштабної війни. Розпочинала бізнес з маленької точки, а нині має вісім флористів у штаті.
"Ми любимо те, чим ми займаємось, тому ми не здавались. І як би важко нам не було, ми продовжували працювати, продовжували розвиватись", — поділилась власниця мережі квіткових крамниць Валентина Пух.
Товари в одному з квіткових магазинів Полтави. Суспільне Полтава
Оскільки магазини працюють на умовах ФОП у II групи, податки для підприємиці можуть зрости найближчим часом.
"Це не зупинить діяльність тих підприємців, які горять своєю справою, які хочуть працювати саме тут, в Україні. Звичайно, потрібно буде переглянути бізнес-план на наступний рік. І врешті-решт це торкнеться не лише підприємців II групи чи інших груп, це торкнеться всіх людей. Для того, аби працювати, потрібно буде підіймати ціну. Окрім податків, на підприємця лягає багато платежів, власне, як орендна плата. Якщо є наймані працівники, це також відповідальність", — додала Валентина Пух.
Читати ще
Читати ще «Військовий» ПДФО: скільки грошей отримують громади Полтавщини та скільки спрямовують бійцям
Читати ще Мінімальна зарплата, пенсії та податки. Що зміниться з 1-го січня