До зимових свят Музей історії Краматорська презентував новий онлай проект, який став подарунком для всіх містян, незалежно від місця знаходження. Це, розроблені працівниками музею, схеми вишивки улюблених куточків Краматорська.
Тепер кожен бажаючий зможе зможе самостійно вишити собі картину з краєвидами міста.
Ми вже побачили схеми вишивок із зображенням Палацу культри ім. Леоніда Бикова, муралів, Музею історії Краматорська.
“Східний проєкт” запитаві у директора Музею історії Наталії Волошиної, хто запропонував таку прекрасну ідею? За її словами, ідея належить старшому науковому співробітнику Ользі Пальоній.
“Це дуже цікавий проєкт. І він сподобався містянам, що нас дуже тішить. Щиро дякую автору цього проєкту Ользі Пальоній, старшому науковому співробітнику нашого музею”.
Старший науковий співробітник Музею історії Краматорська Ольга Пальона зараз знаходиться в евакуації. Але працює в онлайн-режимі. На наше прохання вона розповілда про те, як виникла ідея проєкту та як він був реалізований.
“Вже певний час, я відмальювую в ручну, в програмі схеми вишивки зі старовинних рушників, які побутували у Краматорську. Окрім ручного введення, там є функція перетворити фото на схему, обираючи кількість кольорів та хрестеків.
Я почала експериментувати з різними фото які робила в минулому на телефон. Одним з цих фото — був дім з муралом Фенек. Я зробила його кілька років тому, спочатку редактувала фото, додаючи контрастності та насиченості кольорам.
Потім загрузила відредактоване фото в програму, пізніше редагувала в ній в ручну, коригування кожної схеми займало кілька годин.
Спочатку, я зробила цю одну схему для себе, а потім подумала, що можливо іншим мешканцям, як і мені буде приємно вишити види Краматорська. Тож почала експериментувати з іншими фото. Деякі з них мої власні, деякі брала з мережі інтернет, та нажаль не змогла знайти авторів. Всі фото я відредактовувала, щоб вони яскравіше виглядали у вишивці.
,
Коли схеми були готові програма зберігала їх фрагментами які потрібно було поєднати, тут я звернулась до своєї талановитої колеги, наукового співробітника Світлани Гутнік. Бо роботи було багато, а хотілось до різдвяних свят вже представити ці схеми загалу.
Світлана підтримала мою ідею і допомогла, об’єднати всі схеми. Фото було більше, але деякі потребують дуже довгої переробки вже в програмі для створення схем.
Всього буде 7 різних схем, які вийшли найкраще. Перевірити та відшити всі схеми у нас не було часу та ресурсів. Тому цей проект — це і презентація схем і запрошення відшити їх. Звісно, як завжди, ми закликаємо ділитися фотографіями своїх робіт.
Перша картинка зібрала 4 тисячі переглядів у першу добу. Ми дуже щасливі і вдячні всім, кого зацікавив цей проект”, — розповіла Ольга Пальона.
Схеми вишивок з краєвидами Краматорська публікуються на сторінці Музею історії у Фейсбуці. Оновлення відбувається щодня. Тож долучайтеся до творчості і вишивайте картини з улюбленими куточками рідного міста.
Нагадаємо, що на сторінці Музею історії у Фейсбуці також розміщуються схеми вишивок в рамках іншого проєкту, який має назву “Рушникова скарбниця”. Завдяки їм можна вишити красивий український рушник.