За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк під час пленарного засідання сесії. Фото: Суспільне Хмельницький
Прийняли від міста Хмельницького подарунок у вигляді двох приміщень для розміщення центру екстреної допомоги, об'єднали два медзаклади з Хмельницькою обласною лікарнею та звернулися до Верховної ради і Кабміну про свою незгоду з вилученням усього податку на доходи фізичних осіб працівників силового блоку до держбюджету.
Такі рішення підтримали депутати на пленарному засіданні сесії Хмельницької обласної ради, яке відбулося сьогодні, 27 вересня.
"Було підтримано депутатським корпусом Хмельницької обласної ради рішення про надання згоди про прийняття у комунальну власність облради двох приміщень. Це один цілісний майновий комплекс, де вже багато років розташовується наш обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Він потребував власного приміщення, аби в подальшому гідно виконувати свою господарську роботу. У них є додаткові вимоги і є власні фінансові надходження, аби підтримувати ці приміщення в належному стані", — прокоментувала одне із прийнятих рішень голова обласної ради Віолета Лабазюк.
Згідно рішення облради, ідеться про безоплатну передачу з комунальної власності територіальної громади міста Хмельницький у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області такого майна:
— будівлі загальною площею 3268,4 кв.м, що розташована за адресою: м. Хмельницький, вул. Депутатська, буд.20;
— нежитлового приміщення загальною площею 63 кв.м, що розташоване за адресою: м. Хмельницький, вул. Депутатська, буд.20;
— групи нежитлових приміщень загальною площею 601 кв.м, що розташовані за адресою: м. Хмельницький, вул. Пілотська, 117/1.
Приміщення на вулиці Депутатській, 20 у Хмельницькому, де зараз знаходиться обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф. Фото: Суспільне Хмельницький
Також сьогодні депутати, зі слів Віолети Лабазюк, підтримали рішення щодо об'єднання двох комунальних закладів Хмельницької обласної ради шляхом приєднання до Хмельницької обласної лікарні. Зокрема, це Центр інфекційних хвороб ВІЛ/СНІД і дерматовенерологічний центр.
Коментуючи останнє рішення, голова обласної ради пояснила, що його на розгляд депутатів подав обласний департамент охорони здоров'я, який займався формуванням спроможної мережі закладів охорони здоров'я області.
"Хмельницька обласна лікарня сьогодні, згідно медичної реформи, є надкластерним закладом третинного рівня. Більше того, вона має хороший фінансовий ресурс, який може також направляти на підтримку, розвиток і ззміцнення матеріально-технічної бази і Центру СНІДу, і дерматовенерологічного центру. Тож депутати підтримали це рішення, аби люди на новому обладнанні з висококваліфікованими фахівцями і надалі отримували допомогу, але вже у складі Хмельницької обласної лікарні", — каже Лабазюк.
Хмельницький обласний дерматовенерологічний центр, який об’єднали з Хмельницькою обласною лікарнею. Фото: Суспільне Хмельницький
Узагалі на розгляд сесії було винесено два десятка питань. Майже усі з них були підтримані більшістю депутатів.
Також народні обранці сьогодні своїм рішенням створили новий лісовий заказник місцевого значення "Барвінська криниця". Він займатиме площу 20,5 га та розташовуватиметься на території Хмельницької тергромади — у Прибузькому лісництві філії "Хмельницьке лісомисливське господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України". Згідно рішення, частину лісу в громаді вирішили відвести під заказник, бо у ньому ростуть червонокнижні рослини, зокрема підсніжники, а також там знаходиться культурно-релігійна пам’ятка – криниця.
Ще одне рішення, яке підтримали депутати обласної ради – про надання товариству з обмеженою відповідальністю "Клуб мисливців Поділля" на строк до 31 грудня 2038 року в користування мисливських угідь для ведення мисливського господарства загальною площею 1657,4 га на території Хмельницького району. Згідно рішення ідеться про земельні ділянки державної власності, що розташовані в межах Меджибізької та Лісогринівецької тергромад, а саме про водойми "Анаставці Верх", "Анаставці Низ", "Моломолинці" та риборозплідник біля села Ярославка. До останнього часу ці водойми та риборозплідник перебували у користуванні приватного акціонерного товариства "Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" (ПРАТ "Хмельницькрибгосп"), яке активно проводило там господарську та виробничу діяльність. До речі, одним із засновників та директором ТОВ "Клуб мисливців Поділля" є депутат Хмельницької обласної ради від партії "Слуга народу" Михайло Демчишен. Щодо "Хмельницькрибгоспу", то його власниками є акціонери, а непрямий вирішальний вплив має киянин Микола Почапський.
Виробничі потужності ПРАТ «Хмельницькрибгосп» на одній із водойм, яка була у користуванні товариства. Фото: Суспільне Хмельницький
Наостанок депутати Хмельницької обласної ради, після виступів та обговорень, підтримали звернення до Верховної ради та Кабміну щодо незгоди з вилученням усього податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) працівників силового блоку. Та запропонували законодавчо закріпити, щоб 70% цього податку були спрямовані на підтримку Сил Оборони за місцем їх розташування, а 30% спрямовувалися на потреби відповідних громад. Наразі надходження до обласного бюджету від ПДФО працівників силового блоку, за словами начальника обласного управління фінансів Сергія Пенюшкевича, складають близько 400 мільйонів гривень, до кінця року очікується надходження ще 100 мільйонів від цього податку до обласного бюджету. І це лише 16% від загальної суми ПДФО від працівників силового блоку, яка надходить до усіх громад Хмельниччини