Обранці. Протидія колцентрам, мовні й оборонні ініціативи та статки нардепа від Дніпропетровщини Володимира Захарченка

За інформацією: Суспільне Дніпро.

Народний депутат Володимир Захарченко. Суспільне Дніпро

Володимир Захарченко — народний депутат від 31 виборчого округу Кривого Рогу, до якого входить Покровський та частина Тернівського району міста. Обраний у 2019 році.

У рамках міжрегіонального проєкту "Обранці" Суспільне аналізує роботу народних депутатів Верховної Ради IX скликання. До участі Суспільне Дніпро запрошувало всіх нардепів-мажоритарників від Дніпропетровщини. Пропонували кожному на рівних умовах надати відповіді на однакові запитання телефоном або письмово.

Інформацію про роботу нардепів підготували на основі відкритих джерел. Для цього проаналізували дані офіційного сайту Верховної Ради України, Центральної виборчої комісії, Єдиний державний реєстр декларацій осіб тощо.

Загальні відомості

Володимир Захарченко народився 27 січня 1971 року у Кривому Розі. Закінчив Дніпропетровський національний університет (ДНУ) за спеціальністю "Правознавство". До обрання народним депутатом працював у ТОВ "ТОВ ДСД ПЛЮС" та 13 років у правоохоронних органах.

Обрання до Верховної Ради

Депутатські повноваження Захарченко набув 29 серпня 2019 року. Балотувався по 31 виборчому округу від політичної партії "Слуга народу". Набрав 48 322 голоси, ледь не вдвічі більше, ніж його суперник-самовисуванець Костянтин Павлов (26 013 голосів).

Член депутатської фракції у парламенті "Слуга народу" та член Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

Законотворча діяльність

Володимир Захарченко автором та співавтором загалом 268 законопроєктів, 100 з яких буди ухвалені. Підтримав 95% законопроєктів фракції "Слуга народу".

Голосував "за" законопроєкт № 5655 (містобудівна реформа). Документ двічі критикувала Єврокомісія через корупційні ризики та усунення громад від контролю над забудовами. Цей законопроєкт розширював вплив забудовників, що може бути конфліктом інтересів, адже відомо, що син депутата Михайло Захарченко володіє часткою 10 % у ТОВ "Днепрпромстрой" (будівельно‑монтажні роботи).

Втім, за словами Володимира Захарченка, діяльність підприємства, де працює його син, жодним чином не пов’язана з містобудівною реформою.

"Мій син є дорослою, самодостатньою людиною. Живе окремо та веде самостійно професійну, господарську і фінансову діяльність. Я детально не обізнаний про особливості господарської діяльності ТОВ "Днепрпромстрой". Але, наскільки мені відомо, підприємство спеціалізується на будівельно‑монтажних роботах щодо ремонту об’єктів та обладнання гірничо-добувної галузі. Діяльність цієї компанії не перетинається з державними або міськими підрядами", — розповів нардеп Суспільному.

Згідно зі звітом депутата у 2024 році він:

  • відвідав усі 65 пленарних засідань Верховної Ради та 35 засідань профільного Комітету з питань правоохоронної діяльності;
  • працював у 7 підкомітетах і взяв участь у 10 засіданнях тимчасових слідчих комісій;
  • у співавторстві подав 33 законопроєкти, із яких  9 уже набули чинності.

Серед ухвалених ініціатив — посилення відповідальності за міжнародні злочини, боротьба з корупцією, удосконалення військової юстиції, запровадження ефективної системи відеомоніторингу для правоохоронців, а також зміни, що дозволяють умовно‑достроково звільняти засуджених для участі в обороні країни.

У комітетській площині надавав пріоритет:

  • протидії загрозам незалежності та територіальній цілісності України під час воєнного стану;
  • оновленню кримінальної й адміністративної відповідальності за правопорушення, небезпечні в умовах війни;
  • законодавчій основі для боротьби з організованою злочинністю, незаконним обігом зброї й шахрайськими колцентрами;
  • створенню військової поліції й розбудові системи військових судів;
  • запобіганню незаконному використанню гуманітарної допомоги та посиленню захисту об’єктів цивільного захисту.

У складі тимчасового слідчого комітету з протидії незаконним колцентрам напрацював законопроєкт, який ввів поняття "електронно‑комунікаційне шахрайство" та встановив кримінальну відповідальність за залучення неповнолітніх до такої діяльності. Комісія сприяла відкриттю резонансних справ і затриманню організаторів.

Міжнародна співпраця

Працює у восьми  депутатських групах міжпарламентських зв'язків. У 2024 році спільно з партнерами ЄС, G7, OECD та іншими організаціями зосереджувався на:

  • механізмах притягнення російських окупантів до відповідальності;
  • міжнародних ініціативах щодо повернення депортованих українських дітей;
  • вивченні досвіду Франції, Чехії та США у боротьбі з хабарництвом, що лягло в основу закону № 11443 про відповідальність юридичних осіб за підкуп іноземних посадовців.

Мовні та оборонні ініціативи

Співавтор законопроєкту № 10201 2023 р. Пропонував подовжити перехідний період для мов ЄС у школах нацменшин. Є критика з боку частини освітян та ГО "Опора" щодо "розмивання" мовної реформи. За словами Володимира Захарченка, в його родині з дитинства спілкувались українською, але він за українізацію "без перегинів".

Нардеп доповідав про посилення кримінальної відповідальності за депортацію дітей; спрощення досудового розслідування під час війни.

Співавтор 12 законів протягом 2022–2024 рр. щодо оборонних ініціатив. Систематично підтримує продовження воєнного стану та мобілізації.

"Основні акценти моєї законотворчої роботи в Комітеті з питань правоохоронної діяльності в 2024 році, на четвертому році повномасштабної війни, перебували у площині вирішення актуальних на сьогодні питань щодо превенції загроз незалежності України та її територіальній цілісності; законодавчої корекції криміналізації діянь, що проявилися в умовах воєнного стану; посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за правопорушення тощо", — зазначив обранець у відповіді на запит Суспільного.

Фінанси та майно

У декларації Володимира Захарченка зазначена його дружина Олена. Станом на 2019 рік подружжя задекларувало спільний дохід на суму 139 748 гривень. У 2024 дохід Захарченків становив 1 548 824 грн.

Також заощадження родини з 2019 року зросли майже вдвічі і згідно з декларацією 2024 року складають близько 3 млн 400 тис. грн.

"У 2024 році були збільшені замовлення на послуги ФОП моєї дружини, які обумовлені визнанням її професійного та відповідального підходу до виконання послуг. Зауважу, що до початку каденції у моєї сім’ї були власні заощадження, а за мою каденцію роботи у парламенті моя сім’я заощадила близько 1 млн. грн. Це за виключенням коштів, які я та моя сім’я мала до початку моєї каденції як народного депутата України", — прокоментував Захарченко.

За роки депутатської діяльності у 2020 році нардеп продав автомобіль SsangYong Kyron’2008 та придбав автомобіль Nissan Rogue’2018. Олена Захарченко задекларувала у 2024 році автомобіль Fiat 500’2013.

Робота в окрузі

Адреса громадської приймальні народного депутата: 50037, м. Кривий Ріг, вул. Сергія Колачевського буд.22, прим.16. Графік роботи: понеділок-п’ятниця: з 10:00 год. до 17:00 год.

Попередній запис на прийом громадян здійснює помічниця нардепа Оксана Бикова за телефоном: 098-071-97-95.

Громадяни також мають можливість надсилати звернення в електронному вигляді на адресу електронної пошти: [email protected], а також на сайті "Криворізький цифровий округ".

Згідно зі звітом депутата він:

  • провів 64 особисті прийоми та 10 зустрічей із колективами виборців;
  • направив 97 депутатських звернень і два запити; частину питань уже вирішено, решта на контролі. Пріоритет — соціальна підтримка військових, ветеранів, родин військовополонених і зниклих безвісти, а також гуманітарна допомога малозабезпеченим.

"Упродовж останнього року, як і з початку повномасштабної російської агресії в Україну, виборці найчастіше звертаються за гуманітарною допомогою та юридичною підтримкою", — розповів нардеп Суспільному.

Захарченко активний у соцмережах, щотижня публікує пости у Facebook із переліком ухвалених законів. Бере участь у заходах МВС‑ОБСЄ щодо протидії нелегальному обігу зброї. Співпрацює з місцевими телемедіа. Усю цю діяльність можна вважати за підготовку до наступних виборів.

Читати ще

Читати ще

Нардеп «Слуги Народу» Роман Каптєлов з Дніпропетровщини не задекларував майно та доходи дружини з РФ — «Схеми»

Новости Украины