Одна з вимог МВФ: в Україні планують внести зміни до податкового законодавства

КИЇВ. 1 лютого. УНН. Уряд затвердив зміни до податкового законодавства, на черзі — розгляд у парламенті, повідомили в Мінфіні, пише УНН.

Цитата

«Рішенням уряду затверджено зміни до податкового законодавства, які направлені на відновлення довоєнного стану системи оподаткування. Проект закону не має на меті підвищувати податки та не вводить нові ставки податків», — повідомили у відомстві.

Деталі

Законопроектом, як вказано, вносяться зміни до Податкового кодексу України та низки законів, якими передбачено з 1 липня 2023 року скасування дії окремих норм законодавчих актів, запроваджених на період до припинення або скасування воєнного стану на території України.

«Ухвалення цього законопроекту є однією з вимог МВФ в межах Меморандуму нової Моніторингової програми для України (PMB). Мова йде про якнайшвидше відновлення довоєнного стану системи оподаткування», — повідомили у Мінфіні.

Виконання відповідних маяків Меморандуму, як зазначається, дозволить відкрити шлях до повноцінної програми співпраці з Фондом (Upper-Credit Tranche), із залученням відповідного фінансування вже цього року.

«Прийняття законопроекту забезпечить виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та впровадження заходів, реалізація яких сприятиме збільшенню податкових надходжень у 2023 році», — наголосили у відомстві.

Раніше

Мінфін оприлюднив меморандум з МВФ на цей рік.

Джерело: УНН

Новости Украины