За інформацією: Суспільне Хмельницький.
3D-мапа історичної частини Кам’янця-Подільського. Фото: Андрій Заєць
3D-мапу історичної частини Кам’янця-Подільського створив місцевий режисер Андрій Заєць. За його словами, спочатку мав ідею відтворити у такому форматі лише фортецю, якою вона була в 17 столітті, та згодом зрозумів: подібна модель може згодитися в різних сферах, приміром, у кінематографі, бо навіть великі кіностудії започаткували таку практику.
"Ідея зробити так, щоб кадри Кам'янця-Подільського могли використовуватись і в закордонних фільмах, і в наших фільмах, коли є і заборони для польотів, для дронів, для відеозйомок. І для комп’ютерних ігор, адже ми бачимо зараз ігрова індустрія в Україні розвивається, з’являються нові компанії-розробники ігор. Є й історичні ігри, такі, як середньовічне українське місто, вони оцифровують архітектуру, було б цікаво додати й архітектуру Хмельниччини, наші замки оцифрувати", — говорить Андрій Заєць.
3D-мапа кам’янець-подільської фортеці. Фото: Андрій Заєць
За його словами, для створення віртуальної мапи використав знімки, зроблені з дронів для телепередач і документальних фільмів про Кам’янець-Подільський за останні п’ять років.
"Я зробив понад 30 тисяч стоп-кадрів знімків, і на цій основі спробував якось оцифрувати архітектуру старого міста. Це понад 200 одиниць архітектурних пам’яток, які розташовані на території старого міста, каньйону і по околицях. І зробив це так, щоб воно виглядало не просто як віртуальний тур, а як повноцінна 3-Д мапа, яку можна дослідити кожному користувачеві, де можна подивитися, як виглядає з різних кутів те чи інше приміщення, трішечки його вдосконалити, адже ми бачимо, що є різні забудови, є різні рекламні майданчики. Тобто, це все прибрати й щоб це виглядало так, як воно має виглядати для історичного міста. Так, як це виглядає в Європі", — розповів режисер.
У планах, каже, створити таку мапу всього міста, не лише його історичної частини. Тож опублікував презентацію онлайн і почав отримувати пропозиції від спеціалістів IT та ігрової індустрії.
"Я буду шукати якесь базове фінансування для того, щоб можна було розвивати цей проєкт далі", — говорить Андрій Заєць.