У Вінниці оновили «репертуар» годинника на Вежі Артинова. Тепер замість «Подоляночки», яка лунала о 15:00, можна буде почути мелодію пісні «Ой у лузі червона калина», яка стала піснею-символом українського опору військовій агресії рф. А о 21-й годині, замість «Оди до радості», звучатиме «Молитва за Україну». Гімн України, марш «Стяг» і «Щедрик» без змін залишаються на своїх місцях.
Про це повідомляє на своїй сторінці «Музей Вінниці».
«Маємо для вас ще одну новину. Як ви знаєте, щогодини протягом дня годинник на Вежі «відбиває» точний час. Один удар о 13-й годині, два о 14-й і так далі. Відтепер перед цими ударами звучатиме коротенька мелодія. Це оброблена і трохи переосмислена частина музичних позивних вінницького радіо, які ще наприкінці 1990-х використовувались в ефірі. Музичні позивні на радіо це щось на зразок музичної заставки, яку вмикають на початку мовлення або використовують якперебивку. Висловлюємо щиру подяку за волонтерську допомогу в обробці композицій та технічному супроводі Назарію Давидовському, Миколі Андрущенку та Володимиру Бахнівському», — зазначили у дописі.
Довідка:
«Червону калину» зараз можна вважати однією з найвідоміших українських пісень у світі. Вважається, що її перший варіант було створено Степаном Чарнецьким та Михайлом Коссаком у 1914 році. Трохи згодом вона перетворилась на неофіційний гімн легіону Українських січових стрільців (УСС). У другій половині 1919 року частина “усусів”у складі Галицької Армії та інших формацій українського війська перебували у Вінниці. Можна припустити, що саме тоді ця пісня вперше лунала на наших теренах.
Сьогодні ця пісня існує в декількох варіантах. Її переспівували десятки українських та закордонних виконавців. Тепер до переліку додасться і мелодія з Вежі Артинова.
«Молитва за Україну» або ж «Боже Великий, Єдиний» — пісня створена Миколою Лисенком та Олександром Кониським у 1885 році. Вона вважається духовним славнем України.