Олександр Старух перевірив роботу Відкритого простору допомоги для мелітопольців “Саме тут”

Сьогодні керівник ЗОВА Олександр Старух особисто переконався в стабільній роботі хабу. Очільник регіону проконтролював, як функціонує кожна локація, поспілкувався з працівниками гуманітарного центру та представниками Мелітопольського району. 

Відкритий простір допомоги “Саме тут” — це майданчик, де мешканці Мелітополя та Мелітопольського району, які тимчасово залишили свої домівки та евакуювалися до Запоріжжя, можуть отримати інформаційну, психологічну, юридичну та медичну допомоги. Видають тут і продуктові набори. 

Олександр Старух зазначив, що Мелітопольський хаб — це пілотний проект  У найблтжчі дні на цого прикладі у Запоріжжі запрацюють подібні центри допомоги для мешканців Бердянського, Василівського, Пологівського районів. Наразі для цього готують та обладнують приміщення. Крім цього, керівник ЗОВА наголосив, що кожна громада має підтримувати пряму комунікацію зі своїми мешканцями, вивчати проблемні питання й координувати роботу. За таким принципом у Запоріжжі вже працюють представники Донецької області та незабаром приєднаються ще і з Херсонської. 

  • Ми створюємо мережу хабів. По-перше, це в’їзний хаб, який приймає людей на Епіцентрі. Зараз займаємося його вдосконаленням. Наступний — це великий обласний Центр допомоги на базі “Козак-палацу”. Але ми побачили, що там дуже великий наплив людей, через це там не можуть швидко надавати необхідні послуги, й це створює певні незручності. Але нарешті, з утворенням кожного районного хабу, буде налагоджена робота “свої зі своїми”. Люди один одного знають, тим самим робота буде ще більш ефективною. Головне — зберегти людей, адже  наші мешканці — це найбільша цінність. Громади мають підтримувати та всебічно допомагати своїм, — зауважив Олександр Старух. 

Після презентації відкритого простору допомоги для мелітопольців “Саме тут” очільник ЗОВА, керівництво Мелітопольського району та голови ТГ обговорили загальну ситуацію в громадах. Торкнулися питань евакуації, освітнього процесу, медицини та майбутнього опалювального сезону. Зокрема, очільнику регіону розповіли про факти колаборації на територіях й злочини з боку російських військових. Окрім цього, голови громад Мелітопольського району повідомили про спроби окупантів “віджати” бізнес та заселити в квартири мешканців свої родини. 

 

   

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Источник