Олександр Старух підбив підсумки цього тижня та розповів про головні події Запоріжжя

28 липня вперше відзначили День Української Державності. Очільник ЗОВА зауважив, що це свято утверджує понад тисячолітні традиції українського державотворення та сягає своїм корінням часів Київської Русі. 

  • На жаль, в умовах війни нам зараз не до свят. Але, разом з тим, це знаменна дата, яка всім нам нагадує, що держава з’явилася не вчора, а тисячу років тому, й існує великий ланцюг поколінь, які боролися за свою державу. У 988 році остаточно вирішено, що країна приймає християнство, таким чином був визначений шлях нашого розвитку. Сьогодні ми теж боремося за наші європейські цінності, незалежність та свої права. Наші хлопці-воїни в окопах виборюють для нас свободу а державна форма співіснування людей — це на сьогодні найдосконаліша форма організації етносів та націй, — зазначив Олександр Старух. 

Очільник регіону також прокоментував намагання рашистів провести так званий референдум. Але за якими законами. Адже в росії місцеві референдуми заборонені, немає відповідного закону, а Україна їх проводити не збирається. Більш того, на українській землі інша держава за нормами міжнародного права не має повноважень на здійснення подібних заходів.

  • В рф немає закону про місцеві референдуми. А в Україні ні Президентом, ні Верховною Радою не було прийнято рішень щодо їх проведення. Тому, з правової точки зору, на території нашої держави ніяких референдумів бути не може. З боку росії  це не більше, ніж проведення чергової піар-акції, щоб продемонструвати ніби величезну підтримку народу, але насправді, щоб стати рабами й виконувати волю кремля. Звичайно, що це все фейк та пропаганда, — підкреслив керівник ЗОВА.

Олександр Старух розповів і про військові дії у Запорізькій області. Зазначив, що на фронті ситуація контрольована та прогнозована. За останній тиждень збільшилася кількість обстрілів по лінії зіткнення. Але ми тримаємося та разом наближаємося до перемоги. 

  • Ми віримо в наших хлопців! Впевнений, що всі території повернемо та виженемо ворога з нашої землі. У підсумку зауважу, що окупанти понесуть повну відповідальність за все, що наробили в Україні. Ніхто не залишиться непокараним. Ми повинні об’єднати зусилля, далі працювати та розвиватися. Тільки так зможемо показати ворогові, що тут нікого не чекали й нікого не потрібно «визволяти». Переможемо разом! — підсумував Олександр Старух.

Департамент культури та інформаційної політики

Источник