Онлайн-тимбілдинг: як зміцнити командний дух на відстані

Компанії проводять тимбілдинги давно, у різних форматах і з будь-якою кількістю гостей. Оскільки в таких заходів немає швидкого вимірюваного результату, до них ставляться із часткою скепсису. Івент-агенція Q-Team розповість секрети успішного тимбілдингу, щоб ви могли поліпшити ефективність команди віддалено.

Чому тимбілдинги не працюють, або як зміцнити командний дух на віддаленій роботі

Деякі співробітники скептично ставляться до самого заходу незалежно від його формату. Завжди знайдуться ті, хто не хотів би брати участь у нав’язаних активностях або з радістю поділив би бюджет на тимбілдинг із колегами, якби запропонували грошову винагороду.

Що робити компанії, чиї співробітники беруть участь у корпоративних заходах «для галочки»? Змиритися з тим, що невеликий відсоток незадоволених — це норма, і замовити онлайн-тимбілдинг у професійної агенції. Наприклад, Q-Team 10 років успішно організовує івенти різного формату та перед онлайн-тимбілдингом «аналізує клієнта»:

  • виявляє труднощі у взаємодії між співробітниками та інші проблеми в команді;
  • вимірює залученість працівників за методом Q12, розробленим Американським інститутом дослідження громадської думки Gallup;
  • розробляє сценарій онлайн-тимбілдингу на підставі отриманих даних.

Така підготовка допомагає виявити потреби та проблеми колективу, щоб не проводити захід за шаблоном. Перший прогрес помітний навіть під час аналітики. Вона допомагає керівництву дізнатися, що важливо для співробітників, а їм — відчути свою значущість для начальства. Так професійно організований онлайн тімбілдінг закладає стійкий фундамент для позитивних змін у команді.

Як зрозуміти, що онлайн-тимбілдинг працює і зробити його ефективнішим

Очевидні плюси онлайн-тимбілдингу — розвиток комунікації, зміцнення командного духу, можливість проявити себе та поліпшити софт скілз. Як це можливо, якщо першим не сподобався минулий захід, другі вважають його «показушним», а треті соромляться або не люблять брати участь у будь-яких активностях? Ось як діє ефективний онлайн-тимбілдинг:

  • Усі без винятку залучаються до процесу й заводять нові знайомства. Це відбувається само собою, коли люди спочатку потрохи спілкуються під час активності, а потім розслабляються, починають жартувати та розмовляти одне з одним. У такий спосіб між співробітниками налагоджується комунікація.
  • Підвищується рівень довіри до колег під час виконання командних завдань. На онлайн-тимбілдингу співробітники вчаться покладатися одне на одного й заряджаються позитивом від командної гри. Гарні враження та причетність до спільної справи створюють єдиний емоційний зв’язок і зароджують той самий командний дух.
  • Нова діяльність допомагає розкрити таланти, не помітні під час виконання робочих обов’язків. Розв’язуючи завдання, хтось проявляє креативність, інші беруть на себе ініціативу або демонструють вміння адаптуватися до нових викликів.

Краще проводити тимбілдинги для невеликої групи людей, тому що так легше створити атмосферу довіри й можна розраховувати на швидший позитивний результат. Якщо у вас велика компанія, то для кожного відділу треба провести тимбілдинг із ведучим за цікавим сценарієм. Наприклад, івент-агенція Q-Team віддалено проводить квізи, інтелектуальні ігри «Що? Де? Коли?», детективні та інші командні ігри під час онлайн-тимбілдингу.

Новости Украины