Оновлення даних військовослужбовцями: чому не всі встигли на Полтавщині

За інформацією: Суспільне Полтава.

Чому не всі військовослужбовці встигли оновити дані на Полтавщині. Суспільне Полтава

За попередніми підрахунками, близько половини військовозобов’язаних громадян Полтавщини встигли оновити свої особисті дані у відведений законодавством час до 16 липня. Багатьом зробити це завадили черги біля ТЦК.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів речник обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

Далеко не всі, хто стояв, прийшли для оновлення даних, але загалом певний відсоток паралельно зі своїми бажаннями відстрочки, бронювання і виїзду за кордон дійсно прийшли оновити свої дані. Останнім часом дійсно черга стала більшою, ніж в перші дні. Ми зробили все можливе, щоб їх скоротити. Розбили на потоки, окремо приймали з соціальних питань, окремо з питань відстрочки, оновлення даних. Додатково залучалися спеціалісти. Щоб занести дані в базу «Оберіг», повинна бути людина зі спеціальним доступом до неї.

Згідно із законодавством, за невчасне оновлення особистих даних на громадян чекають штрафи від 17 до 25 тисяч гривень.

Потрібно повернутися до першопричини виникнення черг. Якщо громадянин періодично виконував привали військового обліку і оновлював свої військово-облікові дані по мірі їх зміни, то протягом цих двох місяців йому залишалося зайти в додаток, уточнити свої персональні дані і все. На цьому його обов’язок вважався виконаним. Якщо людина востаннє приходила до ТЦК та СП у віці 17 років під час заходів приписки і з того часу жодного разу не з’являлася, в неї вже змінилися всі дані, крім прізвища та імені, то звичайного оновлення даних у за стосунку вже недостатньо.

Обов’язок військовозобов’язаних громадян оновлювати свої дані – не вимога двомісячної давнини. Громадянин повинен прийти і повідомити в семиденний термін свої дані, якщо вони змінилися. Проте, багато хто цим нехтував, розповів Роман Істомін.

Якщо у громадянина на вулиці перевіряли військово-облікові документи і було з’ясовано, що він не оновлював свої дані, йому виписувалася повістка. Протягом цих 60 днів ТЦК не займалися тільки оновленням даних. Вони виконували свої обов’язки, які були і до цього. Це,безумовно, і призов за мобілізацією. Якщо громадянин прийшов за повісткою, то це теж уточнення даних, але це різні уточнення: добровільно прийшов, чи за повісткою.

Продовжити термін оновлення даних для громадян, які це не встигли до 16 липня, можуть народні депутати. Поки такого рішення немає.

Якщо вони (громадяни, які не встигли оновити дані-ред.) порушували ці правила протягом усього свого життя, щонайменше, протягом останніх двох років, коли йде повномасштабне російське вторгнення, ці люди не з’являлися в ТЦК від слова «зовсім», чи є ці люди такими вже невинними? Я дуже сумніваюся, що всі ці люди, які не оновили свої персональні дані, вони не встигли. Якби це було так, то черги біля ТЦК…умовно, пів міста стоїть біля ТЦК. Не встигли через брак часу дуже небагато, решта просто не захотіли, проігнорували вимогу закону.

Повністю інтерв’ю слухайте за посиланням.

Читати ще

Читати ще Новий закон про мобілізацію: що чекає жителів Полтавщини за ухилення від мобілізації із 18 травня

Читати ще На Полтавщині повістки розсилатимуть поштою – ТЦК та СП

Читати ще Черги до міського ТЦК та СП у Полтаві: чому вони збільшилися за тиждень до завершення оновлення даних

Новости Украины