За інформацією: Суспільне.
На одному із деревообробних підприємств у Ковелі працює 10 жінок верстатницями деревообробних верстатів. Суспільне Луцьк
На одному із деревообробних підприємств у Ковелі працює 10 жінок, які вчилися в рамках проєкту, ще 9 розпочали навчання і практику на верстатах, говорить інженер з охорони праці Віктор Смітюх. З його слів, зараз не вистачає верстатників, налагоджувальників верстатів і водіїв навантажувачів.
"Об’єкт розташований на площі 15 га, працює понад 150 робітників. Через те що не вистачає чоловічих професій, то є потреба, щоб жінки освоювали чоловічі професії. Жінки задоволені, бо вони отримують вищу кваліфікацією і гарантовано забезпечені роботою", — говорить Віктор Смітюх.
Інженер з охорони праці Віктор Смітюх. Суспільне Луцьк
Віра Войтюк кілька місяців офіційно працює на деревообробному підприємстві. Вона — верстатниця. Жінка три місяці навчалась професії за направленням центру зайнятості. Це підприємство для роботи, каже обрала, тому що воно близько до її дому. З її слів, найскладніше — це стояти за верстатом, бо все має бути чітко виміряно, складати може і звичайний практикант, а стояти на верстаті складно і важко.
"У нас війна. В когось чоловік на війні й треба утримувати сім’ю, працювати. Але я вважаю, що і жінка може працювати, як і чоловік. Ми тільки зовні такі ніжні, а так ми теж, маємо сильний характер і вдачу", — каже верстатниця.
Віра Войтюк. Суспільне Луцьк
Розпочали навчання жінки з теорії — освоювали ази роботи з верстатами, зараз опановують навички на практиці, розказує майстер Ковельського центру професійно-технічної освіти Микола Мороз.
Майстер працює в системі профтехосвіти 49 років. Каже, що були такі роки, коли була потреба, потім були роки, що "верстатник" була чоловіча професія. На даний час дефіцит робочої сили й зараз частково заміняють жіночі руки чоловічі професії.
"Якщо жінка може підіймати 20 кг, то мужчини — 50 кг. То відповідно і робочі місця мають відповідати, але якщо дивитись на це виробництво, все автоматизоване чи напівавтоматизоване, то можна ставити на любе робоче місце жінку і вона буде виконувати любу роботу", — каже Микола Мороз.
Майстер Микола Мороз пояснює Олені Ваврисюк, як працюють деревообробні верстати. Суспільне Луцьк
Олені Ваврисюк 38 років, вона приїжджає на підприємство з сусіднього села. Каже, що навчалась і дистанційно, і очно. Зараз у неї практика. Жінка виховує двох дітей, чоловік на пенсії, має групи інвалідності, в родині працює лише вона.
"Офіціанткою була, пішла на вищу кваліфікацію, щоб більше отримувати", — говорить жінка.
Опанувати нову професію можуть не лише безробітні. Суспільне Луцьк
Навчання, за словами керівниця обласного центру зайнятості Алли Куцин, відбувається на замовлення роботодавців, всі жінки після завершення можуть працевлаштуватись. Учасницями проєкту можуть стати усі охочі, а не лише безробітні.
Матеріал підготувала кореспондентка Анна Глущук.