Міністерство освіти і науки оприлюднило проєкт Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році, пише портал «Освіта».
Документ містить усю необхідну інформацію про особливості перебігу вступу в наступному році, строки та етапи проведення вступної кампанії для майбутніх вступників на бакалаврат та в магістратуру.
Очікувано, вступ до закладів вищої освіти відбуватиметься на підставі результатів національного мультипредметного тесту.
Основною новацією проведення вступної кампанії у 2024 році стане збільшення кількості предметів НМТ до чотирьох.
Обов’язковими тестами будуть 3 предмети: українська мова, математика, історія України, а один предмет вступник обиратиме з поданого переліку: українська література, географія, біологія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мова.
Вступники на мистецькі та спортивні спеціальності не лише проходитимуть творчий конкурс, як це було в попередні роки, а й складатимуть мультитест.
Замість результатів НМТ 2024 року, можна буде скористатись результатами НМТ 2022 або 2023 року, ЗНО 2021 років чи матурального іспиту.
Усі вступники братимуть участь у спільних широких конкурсах із використанням однакового розрахунку конкурсного бала.
Вступники будуть допускатись до конкурсного відбору на бюджетні місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130 (до абітурієнтів пільгових категорій ця умова не застосовуватиметься).
Для спеціальностей «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», «Фармація, промислова фармація», «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» конкурсний бал для вступу не може бути меншим ніж 150 балів.
Для розрахунку конкурсного бала абітурієнтів використовуватимуться вагові коефіцієнти предметів НМТ, які будуть збережені з 2023 року.
У вступній кампанії 2024 року не планується використовувати середні бали раніше здобутих документів про освіту та сільський коефіцієнт.
Натомість, як і в 2023 році, буде використаний регіональний та галузевий коефіцієнти.
У 2024 році передбачено збереження усіх пільг та пільгових категорій, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.
Громадське обговорення документа триватиме до 31 січня. Зауваження та пропозиції можна надсилати на електронну адресу [email protected].