Ось вам і Петраков: чому тренер бив себе в груди, коли працював в Україні, а зараз викликав до збірної Вірменії російських легіонерів

Ось вам і Петраков: чому тренер бив себе в груди, коли працював в Україні, а зараз викликав до збірної Вірменії російських легіонерів

Александр Петраков (справа), ffa.am

__За справами їн дізнаєтесь, хто вони__

Євангеліє від Матфея, 7:16

Вітчизняна футбольна громадськість здивована: показовий патріот Олександр Петраков, якого країна-агресор навіть хотіла дискваліфікувати через ФІФА та УЄФА через русофобію, на перший же збір на чолі Вірменії викликав одразу чотирьох легіонерів із чемпіонату російсько-фашистської федерації.

Читайте також: Спадщина Петракова: що сталося зі збірною за час роботи чемпіона світу і з чим зіштовхнеться його наступник

Не створіть собі кумира, і вам не буде так важко позбавлятися від вами народжених ілюзій. У нас дуже люблять спочатку підняти в небеса, а потім грімнути на землю. Ну, навіщо, зізнайтеся ви собі, було спочатку робити ідола з Петракова, а потім болісно дізнаватися, що він теж людина — складна, спірна, недалека? Це наша футбольна громадськість спочатку вигадала міф про великого тренера, який виграв чемпіонат світу серед юнаків без Бразилії, Іспанії та Німеччини. Потім прозрівала, коли людина сама собі суперечила і, обклавши тактику Шевченка, шляхом хворобливих помилок сама до неї повернулася. Бо такий підбір наших провідних гравців.

Ось вам і Петраков: чому тренер бив себе в груди, коли працював в Україні, а зараз викликав до збірної Вірменії російських легіонерів

Олександр Петраков і Валерій Кривенцов. Фото – Металіст 1925

Тепер ви самі знищуєте свого кумира, який раніше у дорослому футболі працював півтора місяці на чолі сумського Спартака і ще близько того – у вінницькій Ниві. А що він мав ще показати у національній збірній країни? Ну та гаразд.

Цю преамбулу ми розписали, щоб пояснити, чому Петраков так швидко погодився на запрошення від Федерації футболу Вірменії. Тому що інших не було і довго не могло бути. Бо навіть після 2019 року, моменту його найбільшого тріумфу у житті, Шахтар, Динамо та інші клуби УПЛ ніяк не стояли у черзі, щоб запросити Олександра Васильовича на посаду головного тренера – і навіть директора академії. Не кажучи вже про закордонні клуби, учасників єврокубків та грошові мішки.

Читайте також: Ніхто цього не очікував, але, здається, зараз найкращий момент для Шевченка піти зі збірної

Ось чому 65-річний — і при цьому незаслужено нереалізований — тренер погодився очолити збірну країни, яка послідовно не підтримує в ООН усі проукраїнські ініціативи і досі, мабуть, утримує вулицю імені зрадника януковича. Та ще й лицемірно заявляючи, мовляв, адже він брав участь у відбудові після землетрусу, так, ніби він був один, а не тисячі українців, і саме його раптово вибрали, щоб увічнити в топографічних назвах.

Читайте також: Відставка Шевченка зі збірної України: продуманий крок з усіх боків чи несподівана для всіх ситуація

Ну та гаразд.

Так ось. Олександр Петраков, отримавши гідне за фінансами та завданнями призначення, звичайно ж, відповідально вивчив кадровий потенціал вірменської збірної. І потім з жахом виявив, що вибирати особливо нема з кого — Мхітаріян постарів і не дуже рветься до збірної, добротні ремісники з європейських чемпіонатів сидять у запасі, у внутрішньому чемпіонаті місцеві “поворознюки” активно закуповують легіонерів (до речі, на непогані зарплати 7-30) тисяч євро на місяць), так що ігрової практики у збірників вкрай обмаль, як і робочих місць.

Ось вам і Петраков: чому тренер бив себе в груди, коли працював в Україні, а зараз викликав до збірної Вірменії російських легіонерів

Олександр Петраков і Андрій Павелко, фото з Facebook

І ось тут виявляється найцікавіше: найспортивніші перспективні вірменські футболісти грають саме в росії. 23-річний гравець основи московського локомотива Наїр Тікнізян нещодавно вибрав історичну батьківщину, він оцінюється у 2 млн. євро. Лише чотири гравці збірної дорожчі. 18-річний Георг Арутюнян подає великі надії у краснодарі. 31-річний Хорен Байрамян – основний атакуючий півзахисник збірної – переживає другу молодість у ростові (вартість 1,5 млн. євро). Зрештою, 22-річний Едуард Сперцян – найдорожчий гравець збірної Вірменії з виступаючих – у чудовій формі. У 24 матчах за краснодар забив 11 м’ячів та віддав 7 результативних передач. Адже це ми ще не згадали те ім’я, яке треба згадати! 19-річний Арсен Захарян оцінюється у 15 млн. євро та котирується на рівні чуток про Челсі. Тобто як би це вірменський Мудрик – шкода для них, який обрав збірну росії.

Читайте також: Робота на публіку. Призначення нового головного тренера збірної України за Павелка – це завжди піар-історія, а не переживання за результат та розвиток

Але це у нас, України, є представники в кожному з топ-5 чемпіонатів Європи. росія не має, тим більше не має Вірменія. І яким самогубцем мав би бути головний тренер тутешньої національної збірної, щоб не викликати Сперцяна, Байрамяна і Тікнізяна, який дав згоду грати? Та Петракова вигнали б у шию після першої ж прес-конференції!

Інша річ — чи замислювався про такий казус сам Олександр Васильович, коли очолював збірну Вірменії? Відразу відповімо: ні, звісно. Тренер, у якого в кар’єрі бували багаторічні періоди простою і безробіття, просто боявся упустити свій шанс, тому, побачивши кільце, відразу вигукнув “так”, лише потім задумавшись, чому у нареченого вже є кільце на відповідному пальці і чому він виходив із жигуля, а не майбаха.

Ну, ось так ось вийшло — дав згоду, очолив, побував на виставі, а потім, засівши за статистику та склади команд, прозрів і усвідомив, у що він вляпався.

Ні, ви не думайте — Петраков не якийсь ватник чи не патріот України. Думаємо, розуму зараз ніяково і неприємно. Він і так не шанував журналістів, а коли йому зараз надзвонюватимуть по десятку українських номерів на годину, він збожеволіє. Але зробити нічого не зможе – вийшло негарно. Бив себе в груди, коли очолював збірну України, і потім сам порушив свої слова в першій же наступній команді.

Але, повертаючись до початку нашої статті, не створіть собі кумира — і вам буде легше сприймати світ. Петраков — імпульсивна, безглузда, скандальна людина. Але він жива субстанція, яка пропускає через себе кожне слово і докор. Пам’ятайте про нього краще, будьте вдячні, що він зробив.

Давайте за підсумком сподіваємось, що навіть з цього факапа буде користь. Знаючи Петракова та приймаючи на віру інформацію інсайдерів, що нібито запрошення тренера пролобіював президент УАФ Андрій Павелко, щоб він просував проукраїнські ідеї, ми не позаздримо тим легіонерам із країни-окупанта. Сподіваємося, виходячи зі сказаного вище, що Петраков їм усі вуха продзижчить, і, повернувшись до розгоспозору, вони там ще “Слава Україні” перед матчем самопроголошеного чемпіонату в мікрофон прокричать.

Богдан Грищук

Джерело

Новости Украины