Кілька днів тому стало відомо, що Ощадбанк зупиняє виплату пенсій і соціальних виплат на банківські картки переселенців, які не пройдуть ідентифікацію у відділенні банку. У Мініреінтеграції запевнили, що всі виплати ВПО будуть збережені до січня 2024 року.
Жителі окупованого Мелітополя почали отримувати смс із проханням пройти ідентифікацію особисто в касі Ощадбанку. У Мелітополі, окупованому з 25 лютого 2022 року, давно не функціонує жоден український банк, і прийти в банк особисто ні в кого немає можливості. "Старі переселенці", які виїхали від війни в 2014 -2018 роки до Мелітополя, опинилися в патовій ситуації.
На сьогодні стало відомо, що всі виплати внутрішньо переміщеним особам в Україні будуть збережені мінімум до січня 2024 року. Про це повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.
"Дійсно, "Ощадбанк" надіслав повідомлення нашим ВПО. Сьогодні ви, можливо, побачили вже на сайті є наступне повідомлення, яке говорить, що не потрібно проходити ідентифікацію і не потрібно йти в "Ощадбанк" для цього. Отже, всі виплати ВПО, які на сьогодні є — будуть збережені. Принаймні до січня 2024 року. І для цього не потрібно йти в банк і проходити будь-яку ідентифікацію", — зазначила очільниця Мінреінтеграції.
І справді на офіційному сайті Ощадбанку з'явилося офіційне повідомлення.
— Шановні клієнти! Інформуємо, що на виконання доручення Кабінету Міністрів України Ощадбанком тимчасово припинено проведення фізичної ідентифікації внутрішньо переміщених осіб. Клієнтам, які отримали від банку повідомлення про необхідність звернення до Банку для проходження ідентифікації до 1.09.2023, буде додатково повідомлено про подальші кроки. Зазначене питання наразі опрацьовується урядом. Слідкуйте за офіційними повідомленнями уряду та Ощадбанку.
Нагадаємо, раніше Ірина Верещук повідомила, що Україні на рік потрібно 72 мільярди гривень для виплат ВПО.
"Якщо ми говоримо по року, то це майже 72 мільярди, які потрібні для того, щоб здійснити виплати для наших ВПО. І очевидно, що потрібно і категорію запровадити — ті люди, які, приміром, мають спроможність і можуть не отримувати такі виплати, вони, напевно, б їх не мали б отримувати. Або виїхали за кордон на постійне місце проживання, або повернулися у свої домівки, як це зараз відбувається подекуди. Отже, станом на сьогодні в нас потреба у 72 мільярдах гривень. У державному бюджеті ми маємо їх знайти для виплат", — зазначила Верещук.
Нагадаємо, з 1 вересня виплата буде припинена тим переселенцям, які:
- – придбали новий транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 5 років (крім авто, придбаних волонтерами та переданих на потреби оборони країни);
- – придбали на суму понад 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого коштом державного чи місцевого бюджету);
- – мають на депозитному банківському рахунку кошти загальною сумою понад 100 тис. грн;
- – придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківські метали на загальну суму понад 100 тис. грн;
- – мають у власності житло, розташоване на інших територіях, ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї.