За інформацією: Суспільне Кропивницький.
Обрання запобіжного заходу начальнику відділення поліції зі Світловодська. Фото: Суспільне Кропивницький
У Кропивницькому обрали запобіжний захід на час слідства начальнику відділення поліції зі Світловодська. Його підозрюють в тому, що організував незаконний вилов риби на Дніпрі зі своїми підлеглими. Начальник з підозрою не згоден, свою провину заперечує.
Справу розглядали у Кіровському районному суді. Показувати своє обличчя та називати прізвище підозрюваний заборонив. Поліцейського підозрюють в організації незаконного вилову риби в Кременчуцькому водосховищі, розповів прокурор Микола Брайченко.
"Заняття риболовлею за участю трьох працівників поліції. Крім того, керівнику інкримінується перевищення своїх службових повноважень. Відповідальність за це – від двох до п'яти років позбавлення волі".
Підозри оголосили ще трьом поліцейським Світловодського відділення. Їх спіймали під час риболовлі. Це було торік у березні. У поліцейських знайшли сім сіток, 120 рибин. Ловили її на моторному човні. Приїхали службовою машиною. Сума завданих збитків державі 217 тисяч гривень.
"Акваторія Цибульницької затоки є об’єктом природно-заповідного фонду. Троє поліцейських, які є підлеглими підозрюваного, взагалі не мали права керувати будь-якими маломоторними човнами. У нас є встановлений факт, це чітко видно на відеозаписах, що кожного дня з 21 по 25 березня вони приїжджали на водосховище та приносли з собою мішки", – сказав слідчий теруправління держбюро розслідувань Олексій Грущинський.
Прокурор Микола Брайченко просив обрати обвинуваченому запобіжний захід цілодобовий домашній арешт.
"Багато свідків є його підлеглими працівниками поліції, тому він може на них впливати. Відомо, що з метою спотворення вчиненого злочину, підозрюваний видав заднім числом наказ про те, що 25 березня 2022 року вони проводили рейдову перевірку. Хоча згідно з законодавством, не мають права цього робити".
Що говорить начальник відділення поліції Світловодська
Керівник відділення поліції з підозрою не згоден. Вважає, був витік інформації про рейди, тому поліція самостійно фіксувала виклики про браконьєрів.
“Активісти постійно наголошували, що потрібно боротися з браконьєрами. Тому виділялися працівники, які працювали з ними два-три тижні, але результату ніякого не було. Люди скаржилися. Я викликав своїх підлеглих, вони сказали, що коли працюють з рибінспекцією, то навіть чайки не літають над Дніпром".
Сказав, що підлеглі взяли човен, коли отримали повідомлення про порушників.
Адвокатка Аліна Турта просила застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
“Мій підзахисний не має наміру впливати на свідків, експертів та перешкоджати проведенню досудового розслідування. Має на утриманні дитину з інвалідністю. Цілодобовий домашній арешт позбавить його можливості забезпечувати її лікуванням".
Суддя Олексій Галаган ухвалив рішення про особисте зобов’язання – він не може відлучатись з Кіровоградської області без дозволу слідчих. Начальника відділення поліції на час досудового слідства відсторонили від посади.
Трьом іншим підозрюваним обрали такий самий запобіжний захід – особисте зобов'язання. Це інформація від речниці територіального управління Державного бюро розслідувань Ольги Проценко.