Отруйне авокадо на полицях магазинів: українців залякали небезпечним продуктом із Перу. Що сталося насправді

Ядовитый авокадо на полках магазинов: украинцев запугали опасным продуктом из Перу. Что произошло на самом деле

В Україні 8 квітня в соцмережах почали масово з'являтись повідомлення про те, що в країну нібито потрапила партія отруйних авокадо з важким металом кадмієм. Однак ці дані є фейком – жодних небезпечних продуктів із Перу через Нідерланди в Україну не завозили.

Про це офіційно повідомили у Держпродспоживслужбі. "Не підтверджено інформацію про отруйне авокадо на полицях магазинів", – йдеться в повідомленні.

Українське законодавство суворо регулює якість харчових продуктів. 4

Так, низка анонімних пабліків залякували українців небезпечним продуктом, посилаючись на повідомлення системи контролю якості продукції RASSF. У цьому повідомленні наголошувалося, що в перуанському авокадо було зафіксовано перевищення вмісту кадмію вдвічі, що визначили в лабораторії в Нідерландах.

Українське законодавство суворо регулює якість харчових продуктів.

Також там зазначалося, що про небезпечну партію попередили українську сторону. Із цього в соцмережах зробили неправильний висновок, що авокадо "ввезли в Україну" і продукт із кадмієм "опинився в магазинах".

"В інтернет-мережі широко поширюється інформація щодо отруйного авокадо, завезеного в Україну з Нідерландів (країна походження. – Перу)… За інформацією RASFF, голландська сторона ухвалила рішення не розповсюджувати небезпечну продукцію. Наразі партію авокадо утилізовано", – заявили в Держспоживслужбі.

Це вже не вперше, коли пабліки маніпулятивно інтерпретують повідомлення із системи RASSF. Про всі підтверджені випадки потрапляння в Україну небезпечних товарів ця система сигналізує безпосередньо Держспоживслужбі, а та публікує дані на своїх офіційних сторінках. У разі відсутності таких повідомлень вірити неперевіреним даним із соцмереж не можна.

Наприклад, у лютому служба офіційно попереджала про партію нітратних кабачків із Туреччини. Однак і вони не встигли потрапити до магазинів – продукцію ще під час ввезення було визнано непридатною для споживання, а процедура утилізації відбулася під митним контролем.

Держпродспоживслужба тоді нагадала, що вся продукція, яка не відповідає нормативним документам із безпеки, підлягає знищенню. Українське законодавство суворо регулює якість харчових продуктів.

https://www.obozrevatel.com/ukr/ekonomika-glavnaya/economy/otrujnij-avokado-na-politsyah-magaziniv-ukraintsiv-zalyakali-nebezpechnim-produktom-iz-peru-scho-stalosya-naspravdi.htm

Джерело

Новости Украины