Пам’яті колишнього директора Мистецької школи №1 Віктора Коваленко


Колишньому директору Мистецької школи №1, Заслуженому працівнику культури України Віктору Коваленко сьогодні виповнилося б 90 років. Чуйне відео, присвячене педагогу, розмістили викладачі школи у Фейсбуці.    «Сьогодні йому виповнилося б 90! Впевнена, він і зараз піклується про свою шкільну родину.  Вікторе Степановичу, ми Вас пам’ятаємо, ми про Вас молимось, ми Вас любимо», — написала директор Мистецької школи №1 Краматорська Наталія Семак.
«Східний проєкт» багато спілкувався з педагогом за його життя. Тож згадаємо, яким він був.   Віктор Коваленко очолив школу у 1972 році та керував більше 40 років. Віктор Коваленко удостоєний багатьох нагород на своїй професійній ниві.

«Головна мета педагогів – навчити дітей жити за законами гармонії з навколишнім світом. А музика в цьому – головний інструмент. Вона допомагає виховувати в дітях найкращі людські якості та жити за законами моральної краси», — вважав Віктор Коваленко.

«Сонячний маєстро, талантливий керівник, чуйна людина – це наш Віктор Степанович!», — говорили про нього колеги. «Працювати під його керівництвом — одне задоволення. Він ніколи не критикує, не підвищує голосу. Якщо людина завинила, то міг сказати, що «треба потріпати за вушко» і все».

Начальник відділу культури Ольга Барвінок вважає Віктора Коваленка унікальною людиною: інших таких немає і не буде: «Це інтелігентна людина, для якої в житті важливий духовний початок. Він не має потягу до матеріальних речей. З ним пішла ціла епоха… Це велика втрата для культури Краматорська».

А сестра Віктора Коваленка розповідала, що потяг до музики в нього змалку. Спочатку він грав на кларнеті, потім захопився баяном. Без музики він просто не уявляв свого життя.

Практично все своє професійне життя він присвятив Краматорську, школі, дітям, музиці. Він дав путівку в життя тисячам випускників, багато з яких стали професіоналами.

Джерело

Новости Украины