Фото: facebook.com/НАТО
Парламент Швеції 22 березня більшістю голосів схвалив законодавство, необхідне для вступу країни до Північноатлантичного альянсу. Про це повідомляє SVT.
За схвалення вступу країни до НАТО, що передбачає відмову від позаблокового статусу, проголосували 269 парламентарів. Проти висловилися 37, ще 43 були відсутні. Це дає шведському уряду зелене світло на вступ до НАТО після того, як усі країни-члени Альянсу ратифікують заявку Швеції.
Таким чином, Ріксдаг схвалив приєднання Швеції до Північноатлантичного договору та низку законодавчих змін, які набудуть чинності в день ухвалення рішення урядом. Серед іншого, пропонують, щоб у разі війни чи загрози війни уряд мав можливість самостійно, без рішення парламенту, звертатися до НАТО за військовою підтримкою.
Уряд також матиме право просити НАТО про військову підтримку для запобігання порушенням цілісності шведської території як у військовий, так і у мирний час.
Туреччина та Угорщина – останні дві держави НАТО, які досі не схвалили вступ Фінляндії та Швеції. Угорщина планує голосувати щодо Фінляндії 27 березня — окремо від заявки Швеції. А президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган 17 березня після зустрічі з фінським президентом Саулі Ніїністе заявив, що Анкара ратифікує протокол про вступ Фінляндії до Північноатлантичного альянсу, але окремо від Швеції. Того ж вечора протокол внесли до парламенту Туреччини. Глава МЗС Швеції Тобіас Білльстрем прокоментував, що Швеція «не хотіла, але була готова» до такого сценарію.