Парламентський контроль дозволяє залучати членів Уряду до відповідальності, – Ігор МОЛОТОК

Народний депутат від Сумщини Ігор Молоток взяв участь у Міжнародній конференції «Парламентський контроль у XXI сторіччі», на якій обговорювалися досягнення та проблеми у здійсненні парламентського контролю в Україні, Європі, США, Великобританії в умовах пандемії.

«Очевидно, що карантинні обмеження внесли значні зміни в усі сфери життя, не стала виключенням і парламентська діяльність, зокрема, у частині здійснення контролю. Наразі ми застосовуємо різні форми дистанційної роботи. Зокрема, протягом останнього року значна частина засідань підкомітетів та Комітету з питань бюджету проводилися в форматі онлайн. Варто зазначити, що в онлайні ми зустрічаємось вдвічі частіше, ніж в офлайні», – зазначив у своїй доповіді парламентар від Сумщини.

Ігор МОЛОТОК наголосив, що ще до початку пандемії були запроваджені заслуховування звітів про проведення аудитів Рахункової палати на засіданні підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати Комітету з питань бюджету.

«Для обговорення запрошуються члени Рахункової палати, керівники міністерств, народні депутати з профільних комітетів. Як показала практика, цей метод не тільки сприяє конструктивній комунікації між законотворцями й виконавцями, а й підвищує ефективність парламентського контролю, що особливо важливо саме зараз, в умовах пандемії.

Окрім цього, детальні обговорення в стінах комітетів дозволяють парламентарям залучати членів Уряду до відповідальності за дії своїх департаментів чи всього відомства», – йдеться у виступі нардепа.

Також він наголосив, що COVID-19 змусив парламент дещо змінити форми роботи, проте якість виконання професійних обов’язків, парламентського контролю в цілому за підсумками 2020 року була підвищена.

Источник