Марина Хонда. Ілюстративне фото: Борис Корпусенко
Це стратегічний документ, який визначає конкретні кроки для розвитку відкритого врядування, підзвітності влади та цифровізації міських послуг. Його мета — зробити Київ ще більш прозорим, інноваційним та зручним для мешканців.
Заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда представила столичний План дій із впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» на 2025-2026 роки під час Платформи діалогу місцевого та центрального рівнів влади в Україні на запрошення Офісу Ради Європи в Україні — Київ.
Про це вона повідомила на своїй сторінці у Фейсбук.
Насамперед, посадовиця розповіла як формувався План.
«На стратегічній сесії ми разом із представниками громади, експертами та владою визначили 12 можливих напрямів розвитку. П’ять із них отримали найбільшу підтримку та стали основою Плану дій», — пояснила заступниця голови КМДА.
Також вона окреслила ключові зобов’язання Києва. Серед яких:
- Громадянська освіта — розробка та впровадження інтерактивних курсів для шкіл, профтехзакладів і університетів. Це допоможе молоді краще розуміти міські процеси та брати активну участь у формуванні політик.
- Цифровізація культурної спадщини — створення сучасної бази пам’яток культури Києва для збереження та доступу до історичних даних.
- Електронні послуги — розширення можливостей платформи для надання адміністративних послуг онлайн, що зробить сервіси доступнішими для мешканців.
- Публічні консультації — впровадження офіційного механізму обговорення міських рішень, щоб громада могла безпосередньо впливати на розвиток столиці.
- Розширення мережі VcentriHUB — створення нових громадських просторів для ще ефективнішої взаємодії між владою та громадянами.
Насамкінець Марина Хонда наголосила, що реалізація Плану — це важливий крок до зміцнення партнерства між владою та громадськістю:
«Це дозволить Києву стати ще більш відкритим і комфортним містом для всіх його мешканців».
Платформа діалогу місцевого та центрального рівнів влади в Україні організовано в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Партнерством «Відкритий Уряд», Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи та Асоціацією міст України.
Він проводився у співпраці з Секретаріатом Кабінету Міністрів України в межах проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні», що реалізується Конгресом в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2023-2026 роки «Стійкість, відновлення та відбудова».
Нагадаємо, Київська міська рада затвердила план дій із впровадження у місті Києві ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2025-2026 роках. Таке рішення ухвалили депутати, 30 січня, на засіданні сесії Київради, 71 голосом.
Сніжана БОЖОК