Пашинян нарікає, що союзники не дають Вірменії вже закуплене озброєння. Хто це, не сказав


Пашинян нарікає, що союзники не дають Вірменії вже закуплене озброєння. Хто це, не сказав

Нікол Пашинян (скриншот)

Вірменський прем’єр Нікол Пашинян звинуватив союзників, що ті не допомагають країні озброєннями у її військовому конфлікті з Азербайджаном, попри вже сплачені Єреваном постачання. Як пише Aysor, про це він сказав на засіданні уряду, додавши, що «це сумна реальність».

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За словами прем’єра країни, «провокаціями Азербайджан намагається зробити так, щоб Вірменія не мала можливості здійснити реформи збройних сил».

Пашинян нарікає, що «у всіх випадках, де це можливо, вони мають певні успіхи в плані відносин з нашими союзниками та намагаються домогтися того, щоб зброю та боєприпаси не постачали до Вірменії».

Читайте також: РФ може використати Вірменію та Азербайджан для відволікання уваги від України – Блінкен

«У нас є випадки, коли вже сплачено сотні мільйонів доларів за зброю, але зобов’язання з постачання перед Вірменією не виконуються, зокрема країнами-союзниками», – сказав глава уряду країни. Він не назвав ці союзні Вірменії країни.

Пашинян закликав партнерів розмістити на вірмено-азербайджанському кордоні міжнародну місію спостереження – «Ради Безпеки ООН, ОБСЄ або іншої міжнародної організації».

  • 27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі відновилася війна, яка закінчилася 10 листопада капітуляцією Вірменії. Росія ввела війська в Лачинський коридор між Вірменією та Нагірним Карабахом.
  • 26 серпня 2022 року армія Азербайджану увійшла до Лачина, який майже 30 років контролювала Вірменія.
  • 13 вересня між Вірменією та Азербайджаном відбулося нове загострення. Пашинян дзвонив російському диктатору Путіну, голові Держдепу США Блінкену та президенту Франції Макрону. Єреван також звернувся по військову допомогу до ОДКБ, але його там проігнорували.

Джерело