Парламент Румунії в Бухаресті. Getty Images
Нижня палата парламенту Румунії у вівторок, 3 вересня, ухвалила урядовий законопроєкт про дарування Україні системи ППО Patriot. Тепер проєкт має підписати президент країни Клаус Йоганніс.
Про таке повідомляє Reuters.
Це ще не кінцевий етап для того, щоб зенітно-ракетний комплекс Patriot фізично вже передали Україні. Після голосування Палати депутатів законопроєкт мусить підписати президент Румунії, а потім уряд країни видасть розпорядження про пожертвування ППО.
Румунія вирішила передати Києву одну з двох своїх систем Patriot — і це одна з п’яти таких систем та інших ППО, які країни НАТО пообіцяли Києву, за умови, що союзники замінять її на іншу систему Patriot пізніше.
У законопроєкті, який 3 вересня остаточно схвалив парламент Румунії, ідеться, що заміна Patriot зі США не повинна коштувати більше, ніж Румунія спочатку заплатила за одиницю, і що витрати покриватимуться з "іноземних джерел, які не підлягають відшкодуванню".
Партія "Альянс за союз Румунів" єдина виступає проти передання Patriot для України, обґрунтовуючи це власною безпекою для держави.
Раніше 2 вересня уряд Румунії схвалив проєкт закону, що дозволяє передати Україні систему протиракетної оборони Patriot. Того ж дня за рішення проголосувала верхня палата парламенту Румунії — Сенат.
У 2017 році Бухарест закупив у Вашингтона сім комплексів Patriot на майже 4 мільярди доларів. В оборонному відомстві країни пояснили, що пожертва Україні сприятиме зміцненню Румунії як "постачальника регіональної безпеки" та покращить партнерські відносини зі США.
Передання системи Patriot передбачала двостороння безпекова угода між Україною та Румунією, яку держави підсипали 11 липня у Вашингтоні.