Відчуття печії знайоме понад 65% дорослого населення, і викликане воно буває величезним рядом чинників. Куріння, вживання алкоголю, неправильний режим харчування і схильність до переїдання — всі ці причини можуть викликати викид соляної кислоти зі шлунку в стравохід, який, своєю чергою, викликає відчуття печіння в горлі. Пацієнти часто скаржаться, що виникає печія після їжі, а саме вживання деяких продуктів. Сьогодні детальніше розглянемо механізм виникнення печії, і поговоримо про те, яка їжа може спровокувати неприємні відчуття у горлі та стравоході.
Чому виникає печія
Як згадувалося вище, печія — наслідок потрапляння соляної кислоти зі шлунку у верхні відділи стравоходу. Сфінктер, що стискає трубку стравоходу після проковтування їжі та напоїв, пропускає соляну кислоту назад — у результаті людина відчуває дискомфорт від печії. Однак далеко не всі продукти та напої викликають такий ефект.
Які продукти викликають печію частіше за інших і чому це відбувається
- Кава. Високий вміст хлорогенової кислоти у цьому напої викликає підвищене виділення шлункового соку. В результаті надмірна кількість соку надходить у стравохід — і ви відчуваєте печію.
- Шоколад, солодощі та продукти з великим вмістом цукру. Солодке розслабляє сфінктер стравоходу, внаслідок чого соляна кислота йде вгору до горла.
- Кислі овочі, фрукти та цитрусові. Високий вміст кислот у цих продуктах дратує шлунок.
- Жирна їжа потребує для перетравлення великої кількості шлункового соку, тому після чергової порції швидкої їжі людина часто помічає прояви печії.
- Газовані напої через високий вміст вуглекислоти збільшують обсяг шлунку, провокують ослаблення сфінктера стравоходу.
- Алкогольні напої мають властивість дратувати стінки шлункового тракту.
Як боротися з печією після їди
Для нейтралізації кислотного середовища використовують антациди, у тому числі препарат Ренні®, який нейтралізує соляну кислоту у шлунку. Як наслідок, зникає неприємне печіння в горлі та стравоході. До складу препарату входить подвійна сіль кальцію, магнію та вугільної кислоти, призначена для підвищення pH шлункового соку. Таким чином Ренні® діє вже через кілька хвилин після застосування і допомагає швидко позбутися печії, у тому числі й після вживання кислих продуктів, кави, газованих напоїв, алкоголю та швидкої їжі. Ренні® випускають у формі пігулок для жування з приємним м’ятним або апельсиновим смаком.
_______________________
**За даним посиланням ви перейдете на вебсайт https://www.rennie.ua, де, зокрема, міститься реклама препарату Ренні.