З першого погляду (або прослуховування) губна гармоніка не справляє серйозного враження, принаймні в порівнянні з гітарами або фортепіано. Здається, що на ній може грати будь-хто. Але така хибна думка притаманна людям, які не дуже глибоко занурюються в музику.
Становіться музикантами вже зараз
Якщо уважно прослуховувати відомі твори, де використовується губна гармоніка, стане зрозуміло, що без неї вони б звучали по-іншому, можливо, не так вражаюче. Інструмент прикрашає загальну музичну палітру композиції. ЇЇ партії добре відкладаються в пам’яті. Є багато музикантів, які залишили слід саме завдяки губній гармоніці. Серед них:
— Хаулін Вулф;
— Жан-Жак Мільто;
— Снукі Прайор;
— Кері Белл та інші.
Інструментом користувалися Джон Леннон, Боб Ділан і Брайан Джонс.
Багато людей мріють якимось чином долучитися до музики. З іншого боку, не всі до неї приходять: когось засмучує нестача часу або складність процесів. Але губну гармошку купити може майже кожний, і це реальний шанс стати справжнім музикантом. Вона вміщується в кишені, а займатися на ній можна під час перерви між лекціями, замість перекурів на роботі або сидячи під деревом на присадибній ділянці.
Корисна інформація
Губна гармоніка, яка в багатьох асоціюється з західною музикою, насправді має східне коріння. Але перші зразки інструменту, які знаємо ми, з’явилися в Німеччині. За однією з версій, її розробив майстер із Берліну Христіан Фрідріх Бушман. На початку XX ст. інструмент був удосконалений на німецькій фірмі Hohner. Ця компанія й досі є найбільшим постачальником губних гармонік у світі.
Інструмент набув широкої популярності через афроамериканців, тому дуже швидкої асимілювався з блюзом. Наразі його використовують у різних музичних напрямах – від фолку до року. Також партії губної гармошки включаються до партитури деяких академічних оркестрів.
Технічні дані
Губна гармоніка має професійну назву – харп, отже, музикантів, які виконують її партії, звуть харперами. Конструкція інструмента така:
1. Гребінець. До нього включені два отвори, що сприяють проходу повітря крізь язички.
2. Звукова пластина. На ній кріпляться гребінці. Якщо вони знаходяться всередині неї, то відповідають за видих, а ті, що розташовані зовні, – за вдих.
3. Корпус.
Для виготовлення гребінців використовують сталь, алюміній, пластик і навіть деревину. Від матеріалу, з якого зроблений цей елемент, залежать властивості й довговічність інструменту. Найпоширенішим матеріалом для гребінців є латунь. Корпус інструмента виготовляється з деревини або пластика.
Губні гармоніки мають багато класифікацій. Зокрема, вони поділяються на хроматичні, діатонічні, блюзові, октавні, тремоло, мелодійні, басові, акордові. Для кожного різновиду передбачена своя техніка гри, тональність, табуляція. Якщо ви новачок, буде легше засвоїти діатонічну гармоніку, але, роблячи вибір, порадьтеся з фахівцями.
Джерело: сайт 8nota.com.ua