За інформацією: Суспільне Чернівці.
Працівники водоканалу. Світлина ілюстративна. Фото: Василь Салига / Суспільне Чернівці
Петиція щодо відновлення роботи резервуарів для води на вулиці Олександра Щербанюка в Чернівцях зібрала необхідну кількість підписів. Автор петиції пропонує, щоб резервуари запрацювали, щоб уникнути відключень води при аваріях. У водоканалі не планують включати ці резервуари у систему водопостачання.
Коли в місті вимикають водопостачання через прориви на водогоні, до мешканців будинків у районі вулиці Щербанюка вода доходить лише за добу після того, як подачу відновлюють, розповідає автор петиції та місцевий житель Богдан Демʼяненко.
"Коли резервуари перестали працювати, відтоді у нас є проблеми з водою. На днях буквально за день двічі відключали ненадовго. І вночі води в нас не було. Найменша аварія — це стабільно в нас немає води", — розповідає Богдан Дем'яненко.
На вулиці Щербанюка розташовані три резервуари для води. Один з них — понад сторічний, його збудували ще коли споруджували перший міський водогін. Два інші резервуари можуть вмістити по дві тисячі кубів води. За словами Дем'яненка, цього об'єму води достатньо, щоб забезпечити район при відключеннях.
"Ці резервуари добудували на території старого резервуару у 1971 році, щоб забезпечити стабільним водопостачанням наш район, коли він будувався. Це для п'ятиповерхівок, дитсадків, шкіл у цьому районі. Ми спускалися до резервуарів і бачили, що вони є у майже ідеальному стані — сама будівля, сам бетон. Потребують заміни труби, системи переливу", — розповідає Богдан Дем'яненко.
Будинки на вулиці Олександра Щербанюка. Фото: Суспільне Чернівці
З міркувань безпеки знімати резервуари журналістам Суспільного не дозволили. Начальник водоканалу Андрій Колесник каже, що резервуари перебувають в аварійному стані. Їх вивели з експлуатації у 2000-х роках. Включити ці резервуари у систему водопостачання можливо, проте це потребує десятків мільйонів гривень, каже Колесник.
"У нас вся система в Чернівцях самоплинна. Підвищуючі помпи стоять тільки у районах, де високо забудовані масиви, де треба підвищити нам тиск. Тому технічне введення цих резервуарів в систему водопостачання воно є не потрібне і міжнародні експерти це підтвердили", — каже Колесник.
У відповіді на петицію про відновлення роботи резервуарів йдеться про те, що планують замовити незалежний експертний висновок щодо доцільності ремонту резервуарів та включення їх у систему. Аби при відключеннях мати більший запас води, планують підсилити інші резервуари, каже Колесник.
"Прийнята концепція в нашому місті, що саме головні резервуари ми збільшимо. Вони дадуть воду не лише на один район, а щоб всі Чернівці мали більший запас води", — каже Колесник.
За його словами, питання нестачі води у районі вулиці Щербанюка планують вирішити не ремонтом резервуарів, а заміною мереж та побудовою помпової станції у районі. Ці роботи будуть проводити за гроші з місцевого бюджету.
Що відомо про мережі у Чернівцях
- У Чернівцях приблизно 65% водопровідних мереж потребують заміни, каже керівник водоканалу Андрій Колесник. Відтак періодично відбуваються їх пориви, через що в місті вимикають водопостачання.
Читати ще
Читати ще Чернівці залучать майже 70 млн євро на модернізацію мереж та обладнання: що планують зробити