У Мелітополі та на всій окупованій частині Запорізької області Указом так званого т.в.о. губернатора Запорізької області Є. Балицького заборонено продавати спиртне. Але російським воякам це не заважає впиватися до поросячого вереску.
І добре б пили по-тихому. Так ні ж, душа просить свята. А чому б і ні, коли перебуваєш у глибокому тилу. Дійшло до того, що на п'яні бешкетування російських "визволителів" стали скаржитися колаборанти. Вони строчать доноси на рашистів місцевому гауляйтеру селища Мирне Юрію Радькову. Мовляв, куди дивиться комендатура і де реакція?
Тут ми відкриємо завісу таємниці так званого сухого Закону Є. Балицького. У магазинах алкогольні напої і, навіть, сидр із пивом гауляйтер продавати заборонив.
А от у пивнушках, кав'ярнях і ресторанах — пий хоч залийся. Тільки за реалізацію спиртного, яке тепер коштує втридорога, потрібно доплачувати відсотки новій владі.
Так, ось у селищі Мирне п'янки і оргії рашисти люблять влаштовувати у дворі будинку №10 у нещодавно відкритому барі.
— Музика реве, кацапи танцюють, матюкаються з місцевими хвойдами. А після закриття забігайлівки, вся ця п'янь перебирається в наш двір десятого дому і продовжують гуляти. Ось уже третя година ночі, а заснути неможливо через ці оргії російських вояків, — скаржаться на "визволителів" мирненці місцевому гауляйтеру Юрію Радькову.
Наприкінці навіть прозвучало загрозливе запитання: "Куди ж дивиться комендатура?"
А, дійсно, куди ж дивиться комендатура? Тим часом місцеві жителі повідомляють, що із забороною продажу алкоголю, значно збільшилися доходи у самогонників.
Так, підприємиця Селіванова, яка і до війни торгувала алкоголем домашнього виробництва під "дахом" дільничного, в окупації продовжує займатися тим самим, але у більших масштабах. На ринку в торгових рядах самогон і вино продають, як на пляшки, так і чарками, склянками. До речі, після статті на РІА-Мелітополь, до самогонниці Селіванової з контролем прийшли псевдо-поліцейські. Але після їхнього візиту точка не закрилася. Мабуть, збільшився лише розмір "оброку", який вона повинна платити за підпільну торгівлю алкоголем.
А друг самого гауляйтера і власник магазину і кафе «Стекляшка» Володимир Михайлов, за мірками місцевих жителів, і зовсім озолотився. Йому дозволено продавати спиртне під "дахом" друга, тим більше, що він періодично влаштовує гулянки для російських солдатів. Але останнім часом Михайлов вдався до хитрощів – здав бар в оренду.
Загалом, з приходом Росії в Мирне, стара традиція напиватися до поросячого вереску стала відроджуватися.