Під час дайвінгу: помер колишній голова Служби зовнішньої розвідки України (ФОТО)

Сьогодні , 28 травня, стало відомо, що у Єгипті під час дайвінгу стало погано колишньому главі Служби зовнішньої розвідки (2014-2016 рр.) Віктору Гвоздю. Врятувати чоловіка лікарям невдалося.

Інцидент стався неподалік міста Дахаб. Колишній глава СЗР захоплювався дайвінгом і їздив із цим хобі по світу. Українцю було 62 роки.
Попередньо, Гвоздь занурився у воду, але на поверхню не сплив. Рятувальники зайшли чоловіка, на березі йому провели серцево-легеневу реанімацію й оперативно доправили в госпіталь. Лікарі констатували смерть українця.

Повідомляється, що Гвоздь разом із дружиною нібито перебував на відпочинку в Єгипті в готелі Jaz Dahabeya Dahab.
Чоловік, нібито, довгий час перебував під водою на глибині близько 40 метрів, після чого занадто швидко винирнув. Такі дії можуть викликати азотне отруєння (декомпресійну хворобу), коли азот у крові розширюється. У важкій формі через це може настати параліч ніг, ураження легень, серця.

Точна причина смерті стане відомою після розтину тіла.

Нагадаємо, що Генерал-лейтенант Віктор Гвоздь – український військовий, розвідник, дипломат і науковець. Президент незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень «Борисфен Інтел».
У 1993-1995 роках брав участь у миротворчих операціях ООН на території колишньої Югославії. Був аташе з питань оборони при посольстві України в Хорватії, Боснії і Герцеговині, заступником начальника військово-дипломатичного управління Міноборони, членом делегації країни в Раді Безпеки ООН, служив в СБУ.З 27 лютого 2014 року до 29 квітня 2016 р. очолював Службу зовнішньої розвідки України.У 2019 р. здобув науковий ступінь доктора військових наук. Нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.
У нього залишилася дружина і двоє дітей.

Источник