Підозрюваний у держзраді голова КДКА Дніпропетровщини міг співпрацювати з прокурором-агентом ФСБ з Криму

За інформацією: Суспільне Дніпро.

Олександр Самарець. Facebook/Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Дніпропетровської області.

Голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатів Дніпропетровської області Олександр Самарець, якого підозрюють у державній зраді, міг співпрацювати з прокурором-агентом Федеральної служби безпеки Російської Федерації (ФСБ РФ) з Криму Віталієм Кучиним.

Про це йдеться у тексті підозри Кучину.

Прокурора, як і Самарця, підозрюють у державній зраді. За даними слідства, він вступив у змову з адвокатом та збирав інформацію щодо місць виготовлення та зберігання безпілотних літальних апаратів, ракетного озброєння та результатів ракетних обстрілів армії РФ. Отримані дані Кучин передавав представникам ФСБ.

"Інформація, передана Самарцем Кучину, містила відомості, достатні для ідентифікації на місцевості місць виробництва, ремонту та зберігання продукції оборонно-промислового комплексу. Після завдання підрозділами збройних сил РФ ракетного удару щонайменше трьома крилатими ракетами Х-101 Самарець повідомив Кучину про результати удару. При цьому Самарець закликав здійснювати подальші ракетні ударів по Дніпру та Одесі", — йдеться у документі.

Нагадаємо, що раніше адвокат заявив, що докази, які висувають проти нього, — підроблені. Підозри, які йому висунули, пов'язані з професійною діяльністю Самарця в межах конкретного судового процесу, подробиці якого, чоловік оприлюднить згодом.

Хто такий Віталій Кучин

Віталій Кучин народився у 1976 році. Навчався у Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого. З 1999 по 2014 роки чоловік обіймав прокурорсько-слідчі посади в Криму. Після анексії півострова у 2014 році Кучин продовжив працювати прокурором, але вже під керівництвом РФ. З червня 2023 року він працює "першим заступником голови Красногвардійського району Республіки Крим".

Що відомо про підозру Олександру Самарцю

Адвоката Олександра Самарця з Дніпра затримали при спробі виїзду з країни на пункті пропуску "Краківець" за підозрою у держзраді. За даними СБУ, він передав ФСБ точні відмітки розташування технологічних цехів та складів зберігання БпЛА. По них згодом російська армія вдарила ракетами, внаслідок чого загинули шестеро людей і 30 дістали поранення. Також через атаки були пошкоджені об'єкти цивільної інфраструктури.

Чоловіку повідомили про підозру за частиною 2 статті 111 та частиною 2 статті 436-2 Кримінального кодексу України. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Нині адвокату обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Читати ще

Читати ще Спроба підкупу міського голови Дніпра рекордним хабарем: у ВАКС відбулося засідання по справі Микитася

Новости Украины