За інформацією: Суспільне Дніпро.
Житель Павлограда Олександр. Суспільне Дніпро
"Почувши про підрив дамби Курахівської, я о 4:30 ранку вийшов перевірити рівень річки і ніяких змін не помітив", — сказав житель Павлограда.
Людмила мешкає неподалік берегової лінії, щодня вигулює тут собаку. За її словами, підрив греблі викликав занепокоєння, однак жодних змін не побачила.
"На сьогодні нема причин хвилюватися, бо рівень води в річці той самий", — зазначила вона.
Людмила зі своїм собакою на березі річки Вовча. Суспільне Дніпро
Не помітила візуальних змін й ще одна жителька Павлограда Ольга. Розповіла, що вона разом з подругою також ходили поспостерігати, чи не піднявся рівень води.
Еколог Вадим Манюк сказав: катастрофи, як після підриву Каховської ГЕС, не буде. Немає й загрози жителям берегової лінії Вовчої.
"Якщо зараз анонсували рівень води десь метр-півтора, та хай навіть трошки більше, то це тільки компенсує падіння рівня Вовчої через спеку. Тривала посуха призвела до того, що рівень занизький, як для цього часу. Так влаштовані там населені пункти, що основні вулиці вищі за заплаву, тобто вода піде в заплаву, тож наслідки для жителів мінімальні", — пояснив фахівець.
Річка Вовча в Павлограді, Дніпропетровська область. Суспільне Дніпро
Міська влада Павлограда від коментарів Суспільному відмовилась. Водночас начальник Донецької обласної військової адміністрації повідомив: станом на 16 годину 12 листопада з Курахівського водосховища вилилось 15 мільйонів кубометрів води. Населені пункти на річці Вовчій не затоплені.
Автор Андрій Логвиненко
Читати ще
Читати ще «Об’єм Каховського водосховища був 18 кубічних кілометрів, Курахівського — 0,08». Еколог — про шкоду від підриву греблі