За інформацією: Суспільне Вінниця.
Іван Мацуровський з Вінниччини у 2022 обороняв Маріуполь. У бою за госпіталь отримав поранення та потрапив у полон. У російській неволі він пробув 21 місяць, пережив тортури, втрату батька, який не дожив до звільнення сина. Колишній прикордонник повернувся до служби, але вже як митник. Тепер, за його словами, охороняє фінансовий кордон України на Вінниччині.
Про те, як віра та любов до Батьківщини допомогли йому вистояти — чоловік розповів Суспільному.
Іван Мацурський на службі. Суспільне Вінниця
У квітні 2022 Іван Мацуровський, бувши прикордонником, захищав Маріуполь на заводі Ілліча.
"Перший бій розпочався о 2:20 ночі. Ми зустріли ворога. Російські танки рухалися у наш бік, в Маріуполь. Тримали оборону до 14 квітня. Місто ми не хотіли віддати. Трималися до останнього патрона. Але, на жаль, змушені були здатися", — розповів чоловік.
Іван Мацурський. Суспільне Вінниця
Під час бою за госпіталь захисник отримав поранення.
"У Маріуполі під час бою за госпіталь було осколкове поранення у ліву ногу. Госпіталь розбили. Меддопомогу ніхто не надавав. Сам витягнув осколок, з пораненням потрапив у полон".
За словами Івана, 21 місяць у російських катівнях були найгіршими у його житті.
"Попали найперше в Оленівку, Донецька область. Після того нас перевезли в Кашин Тверської області. Там пробувши рік, перевезли в Мордовську республіку. Говорили, що наша Україна захоплена, Львів — Росія. У нас був рік стоячий режим: з 6 ранку до 22:00 стояли. Їжі, як такої, не було: вода, шматок хліба".
Іван Мацурський. Суспільне Вінниця
3 січня 2024 Іван повернувся додому. За його словами, вижити у полоні допомогла віра.
"Коли відбувався обмін, не вірилося, що міняють. Були руки зав'язані, очі, мішок на голові. Почув "Бажаємо здоров’я! Ви на рідній Україні" і зрозумів, що я в Україні". Батько мій отримав звістку, що я в полоні, він не витримав. Коли мене обміняли, то дізнався, що батька поховали. Він мене не дочекався", — розповів Іван.
Сергій Кладько та Іван Мацурський. Суспільне Вінниця
Офіцер Могилів-Подільського прикордонного закону Сергій Кладько майже два роки чекав на повернення товариша з полону.
"Непростий шлях він пройшов після 2022 року. Чекав і переживав за нього. Дякую Богу, що він повернувся, що в нього нове життя почалося", — сказав Сергій Кладько.
Після звільнення з полону Іван Мацурський продовжує служити вже як митник. Він — оперативний черговий. За його словами, на митному посту "Дністер" спокійніше, але справа та сама — захист держави.
"Митна служба — це фінансовий кордон нашої країни. Служу пів року. В моїх посадових обов’язках — оперативного чергового: приймаю дзвінки, передаємо з постів інформацію, збираємо її, оперативна чергова служба. Робота подобається. Порівняно з прикордонниками, то тут спокійніший темп".
Сергій Кладько та Іван Мацурський. Суспільне Вінниця
Полон підірвав здоров’я Іван, тож реабілітація триває й донині. Чоловік чекає, коли з неволі повернуться побратими. А поки — щодня на службі доводить: навіть після "пекла" можна почати життя знову.
"Вірю, що буде в Україні мир, здолаємо ворога і все буде добре. Ця віра є. Вона не згасає. Це наша земля, ми — незалежна Україна", — сказав Іван Мацурський.
Читати ще
Читати ще
На Вінниччині зустріли звільненого з полону Сергія Кащука
Читати ще
Захисника з Вінниччини нагородили «Хрестом Доблесті»