Після «покращення»: у Києві зіпсували графіті Бенксі (фото)

графіті, чоловік, хлопець, балончик Фото ілюстративне

Загалом Бенксі створив в Україні сім вуличних графіті. Деякі з них у містах, які особливо постраждали під час російської окупації.

Related video

У столиці невідомі прималювали до графіті вуличного художника Бенксі презерватив та козака з серії популярних мультфільмів «Як козаки…». Фотографії розмістив фотограф Владислав Содель на своїй сторінці у Facebook.

«Banksy після покращення», — підписав Содель фото.

На фотографії видно, що до графіті, на якому зображено військову техніку ЗС РФ (на ній, замість ракетних установок, схематично намальовано чоловічий статевий член) хтось домалював презерватив і козака Тура — героя серії мультфільмів про запорізьких козаків, знятих режисером Володимиром Дахном.

До речі, у коментарях під фото, яке опублікував Содель, деякі користувачі соцмережі поспішили звинуватити невідомих вандалів у тому, що вони зіпсували вуличну графіку. Тоді як малюнок військової техніки з фігурками російських окупантів Бенксі створив уже на тлі намальованого кимось фалічного символу.

бенксі, бенксі графіті, графіті київ Fullscreen Графіті художника Бенксі у Києві [+] Фото: Владислав Содаль/ Facebook

Художник Бенксі: що відомо про його творчість

Бенксі — британський вуличний художник, який створив сім муралів у різних місцях України, включаючи Бородянку, Ірпінь та Київ.

Так, на Майдані Незалежності він залишив роботу, на якій діти гойдаються на протитанковій конструкції. На фасаді зруйнованого будинку у Бородянці художник зобразив гімнастку.

Йому належить також і малюнок хлопчика, який перемагає дорослого чоловіка у спарингу дзюдо.

Бенкс також автор графіті, на яких зображені жінка з бігуді в протигазі й з вогнегасником; а також бородатий чоловік, який приймає ванну.

Нагадаємо, графіті Бенксі на Київщині — це перші публічні роботи художника за рік мовчання. Але раніше, у березні, невдовзі після вторгнення ЗС РФ, на аукціоні було продано репродукцію однієї з найвідоміших антивоєнних робіт Бенксі CND Soldiers, а вторговані від її продажу понад сто тисяч доларів були направлені київському Охматдиту.

Також Фокус писав про те, що Бенксі запросив магазинних злодіїв навідатися в бутік GUESS через вкрадений малюнок. Художник стверджує, що компанія Guess не питала у нього дозволу на використання його робіт.