«План контрнаступу». США вважають, що частина «витоку» сфальсифікована Росією – CNN


"План контрнаступу". США вважають, що частина "витоку" сфальсифікована Росією – CNN

Пентагон (Фото: depositphotos)

Неназвані офіційні особи у США в коментарі CNN підтвердили справжність частини «злитих» у соцмережі військових документів США про нібито підготовку весняного українського контрнаступу. Троє анонімних американських чиновників в коментарі Reuters заявили, що, ймовірно, за цим стоїть Росія або проросійські елементи. 

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

6 квітня 2023 року видання NYT опублікувало статтю, у якій стверджувалось про нібито «злиті» в соцмережі плани США і союзників щодо українського контрнаступу. Як повідомляло видання, у соціальних мережах окупантів з’явилися «секретні документи з детальним описом секретних планів США і НАТО».

Радник голови ОП Михайло Подоляк 7 квітня назвав «злиті» документи фотошопом.

За словами співрозмовників Reuters, «злиті» документи, вочевидь, були змінені росіянами для того, аби зменшити кількість їхніх втрат на полі бою.

Видання повідомило, що у Міноборони США відмовились коментувати цей інцидент, однак заявили, що «витік таких конфіденційних документів є дуже незвичайним і автоматично ініціює розслідування».

CNN пише, що «злиті» у мережу документи є частиною щоденної презентації щодо війни Росії проти України, яку Пентагон готує з використанням розвідувальної інформації. Деякі з цих документів були відредаговані, зазначають журналісти.

Видання додає, що принаймні частина даних у документах – що стосуються орієнтовних втрат обох сторін – вочевидь змінена з метою підіграти російській пропаганді. 

  • 3 квітня 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що російські окупанти ще мають час залишити Україну, «або ми їх вб’ємо».
  • 29 квітня міністр оборони Олексій Резніков анонсував контрнаступ ЗСУ на кількох напрямках на квітень-травень.Президент Чехії Петр Павел в інтерв’ю заявив, що союзники мають зробити все, аби Україна перемогла у 2023 році.

Читайте також: США: Китай підтримує Росію у війні. Байден говорив про це з Макроном перед його поїздкою

Джерело

Новости Украины