Планують засіяти 450 тисяч гектарів: на Вінниччині триває посівна озимини

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Артем Просянюк сіє на полі пшеницю. Фото: Андрій Коник/Суспільне

Понад 450 тисяч гектарів озимих культур планують засіяти на Вінниччині до кінця року. Посівну кампанію для аграріїв ускладнює погода, зокрема, опади: від початку року випало 61% від потреби. Про це Суспільному розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Сідоров.

Посівна кампанія озимих пшениці, ріпаку, ячменю й вівса стартувала у вересні. Низький рівень опадів основна причина затримки сівби, каже Олег Сідоров. Ґрунт сухий, тому аграрії області не поспішають із посівною, очікуючи сприятливої погоди.

Фото: Суспільне Вінниця

Опадів в розрізі області випало лише 61% від потреби. Це в районі 180 міліметрів. Цього недостатньо, але ситуація така. Певні регіони області настільки стурбовані засухою, що не можуть до кінця завершити посівну кампанію. Південні регіони області — засуха найбільша”, — розповів Олег Сідоров.

За його словами, цифра у 450 тисяч гектарів, які планують засіяти на Вінниччині озиминою, неостаточна, бо посівна кампанія озимих культур іще триває.

Фото: Суспільне Вінниця

У поточному році аграрії Вінницької області планують під врожаї 2024-го року висіяти близько 450 тисяч гектарів під озимі зернові. Це пшениця озима, ячмінь озимий, овес і озимий ріпак. Площі під ріпаком були засіяні ще у вересні, зараз господарства, які їх висівали, проводять догляд, підживлення. Ріпаку висіяли близько 90 тисяч гектарів”, — сказав Сідоров.

Фото: Суспільне Вінниця

У селі Польова Лисіївка нині засівають пшеницею поле. Тракторист Артем Просянюк працює з 10 ранку. Розповів: перед тим, як вийти на посів, оглядає техніку. Перш за все сівалку. Бункер вміщує до 1,5 тонни добрив і 3,5 тонни зерна. Суміш насіння та мінералів потрапляє до труби. Вже звідти у землю.

Відкриваю добрива з насінням. Аж тоді починаємо працювати. Турбіна подає повітря, котушка викидає і розкидає по сівопроводах”, — розповів Артем Просянюк.

Фото: Суспільне Вінниця

Пшеницю сіють у ґрунт на глибині 5-6 сантиметрів, розповів чоловік. Контролювати посів і справність техніки допомагає бортовий комп’ютер.

Якщо, не дай, Бог, десь ланцюг злетів чи лопнув, воно одразу показує, що котушка не працює. Обороти турбіни показує, гектари, кілометраж, який я накатав. Усі сошники, які висівають. Якщо якийсь забиває — йду, дивлюсь. Почистив й поставив”.

Фото: Суспільне Вінниця

Озимою пшеницею планують засіяти 185 гектарів полів, розповів агроном Віталій Школьний. Це на 40 гектарів менше, аніж сіяли торік. Цьогоріч посівну почали пізніше, аніж планували. Причина – несприятлива погода і стан ґрунту.

Фото: Суспільне Вінниця

Раніше погода не дозволяла цього зробити, вологи практично в ґрунті, й не було можливості його підготувати. Випав дощ, 12 мм, промочило 5-6 сантиметрів. Стараємося використати цей момент і посіяти. У цьому році ми засіваємо озимою пшеницею 185 гектарів. Маємо три сорти. Зараз сіємо “Мескаль”. Висіваємо в нормі 250 кілограмів на гектар”, — розповів Віталій Школьний.

Фото: Суспільне Вінниця

Сіють озимину попри можливі ризики зі збутом.

Ми щороку ризикуємо, кожного дня. Це як експеримент під відкритим небом. Від природних умов залежить 70% урожаю, тому ми завжди ризикуємо. І ми це розуміємо”, — сказав Школьний.

Новости Украины