Плавець із Маріуполя Олександр Комаров здобув для Донеччини першу медаль Паралімпійських ігор-2024

29 серпня стартували змагання з плавання в межах XVII літніх Паралімпійських ігор у Парижі, і в перший же день на п’єдесталі пошани опинився представник Донецької області.   Про це повідомили в Управлінні фізкультури та спорту ДонОДА.    36-річний спортсмен із Маріуполя Олександр Комаров, який має звання «Заслужений майстер спорту України», відзначився бронзовою нагородою на дистанції 200 метрів вільним стилем. У фіналі він показав час 2 хвилини 30,13 секунд – цей результат виявився більше ніж на 8 секунд кращим за той, що був у кваліфікації (2:38.86).   Олександр виступає в нозології ураження опорно-рухового апарату. Раніше це був клас S6, а на Іграх у Парижі пара плавець дебютував у класі S5.   Для Комарова ці паралімпійські змагання стали четвертими в кар’єрі та водночас другими медальними – на Іграх 2016 року в Бразилії у нього були «золото» в естафеті 4х100 м вільним стилем та «бронза» на 100-метрівці вільним стилем.   Маріупольський спортсмен є вихованцем комунального закладу «Донецька обласна дитячо-юнацька спортивна школа для осіб з інвалідністю», його наставник – заслужений тренер України Василь Лисенко.   У скарбничці паралімпійської команди України за підсумками першого дня в Парижі виявилося 4 медалі: 2 срібні та 2 бронзові. Загалом у складі нашої національної збірної в 17 видах спорту виступлять 140 атлетів і атлеток, з яких 14 є представниками Донецької області.