По всій Україні відключатимуть світло: стали відомі графіки на 20 січня

У енергосистемі України зберігається дефіцит потужностей. Через це регіонам доведено ліміти споживання, у зв’язку з чим тривають відключення електрики, зокрема екстрені. Проте в частині регіонів світло планують відключати за графіком.

«Дефіцит потужності в енергосистемі зберігається суттєвий. Особливо у вечірній пік, коли генерація може покрити лише споживання трьох чвертей [від необхідного обсягу]», – розповіли в «Укренерго».

При цьому, за даними ДТЕК, увечері 19 січня «Укренерго» надав нові обмеження споживання електроенергії наступного дня. У зв’язку з ними у Києві, Київській, Одеській та Дніпропетровській областях будуть запроваджені стабілізаційні відключення світла.

Ці графіки будуть застосовуватись в Одеській області з 7:00 до 24:00. В інших зазначених регіонах відключення відбуватимуться цілодобово.

Яка ситуація в областях

У Херсоні вдень 19 січня відбулося часткове відключення електроенергії через російські обстріли. «У зв’язку з ударами армії РФ було відключено від електропостачання понад 15 000 абонентів. В даний час йде робота з обстеження мереж та перемикання споживачів», – повідомив голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич.

«У регіоні відбуваються екстрені відключення світла. Складені раніше графіки стабілізаційних відключень поки не діють», – повідомили в ДТЕК Дніпровські електромережі.

А ось у Києві, Одесі та областях, де в попередні дні також застосовувалися екстрені відключення, повернулися до планових обмежень. До того ж анонсовано це було ще ввечері 18 січня.

«Для столиці та Київської області… ліміти дозволяють проводити [19 січня] відключення у стабілізаційних графіках», – повідомили у ДТЕК. Зазначивши, що «ліміту буде достатньо для застосування графіків стабілізаційних відключень» і на Одещині.

На Житомирщині також діють погодинні графіки. Ознайомитись з ними можна тут.

Почергово відключають світло на Полтавщині. З графіком можна ознайомитись за посиланням.

Погодинний графік застосовують і у Вінницькій області. Деталі тут.

Така ж ситуація у Волинській області. З графіками можна ознайомитись за посиланням.

«Погодинні стабілізаційні відключення розпочнуться о 00:00. З другої черги», – повідомили в Запоріжжяобленерго.

Також погодинні стабілізаційні відключення застосовуються у Сумській області. Деталі тут.

Як йдуть ремонти

Енергетики тим часом активно відновлюють пошкоджену інфраструктуру. Як повідомили в «Укренерго», 18 січня:

  • було завершено ремонт автотрансформатора на одній із підстанцій у Дніпровському регіоні;
  • відновлена вкотре пошкоджена лінія електропередачі, яка з’єднує Запорізьку атомну електростанцію з енергосистемою України – запобігаючи аварії.

Після закінчення опалювального сезону відключати світло не припинять

Кардинально ж змінити ситуацію в українській енергетиці в найкоротші терміни нереально, а отже, відключення світла триватимуть і навесні. Це визнають самі енергетики.

Так, виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук раніше зазначив, що завершення опалювального сезону в Україні, найімовірніше, не призведе до покращення ситуації з електроенергією. Причина – очікувані навесні планові ремонтні роботи, які зараз тимчасово не проводяться.

«Я, чесно кажучи, не думаю, що ситуація принципово покращиться. З одного боку: буде зменшення споживання, тому що буде тепліше. Але, з другого, почнуться планові ремонтні роботи, яких нині не проводять», – пояснив він.

Джерело

Новости Украины