Поблизу Полтави в урочищі Триби організували прибирання меморіалу жертв масових репресій

За інформацією: Суспільне Полтава.

Прибирання біля меміоріалу в урочищі Триби. Суспільне Полтава

У Терешківській ТГ на Полтавщині провели толоку в урочищі Триби. Прибирання біля меморіалу жертв репресій 30-х років ХХ століття організували працівники краєзнавчого музею та члени громадської організації "Плетиво".

Як розповіла Суспільному завідувачка відділу пам’яткознавства Наталія Сиволап, місце поховання жертв репресій приводять до ладу щорічно напередодні великодніх свят.

Кого поховано в урочищі Триби

"Сюди 1997-го року було перепоховано останки за оцінками близько 200 людей розстріляних. Вони були перенесені з місця поховання, це біля Макухівки, десь кілометр шістсот звідси. Там зараз, на жаль, вже територія звалища майже закрила це місце поховання. 1995-го року поставлений пам’ятний знак. Він дуже цікаво вирішений. Бачите, група хрестів. І центральний хрест, у середохресті його вписана п’ятикутна зірка. Вона ніби розриває хрест зсередини. Це символізує протистояння більшовицьких дій християнській моралі, загальнолюдським цінностям", — розповіла завідувачка відділу пам’яткознавства краєзнавчого музею Наталія Сиволап.

Прибирання біля меморіалу жертв репресій 30-х років ХХ століття організовують другий рік поспіль . Суспільне Полтава

До прибирання долучились працівники краєзнавчого музею, члени громадської організації "Плетиво" та жителі Терешківської громади.

Як часто прибирають в урочищі Триби

"Минулого року до нас звернулось громадське об’єднання "Плетиво" і запропонувало свою допомогу в прибиранні. Тому що після зими дуже засмічена ця територія. Співпраця з громадським об’єднанням "Плетиво" стає традиційним. Це вже другий рік у нас", — розповіла завідувачка відділу пам’яткознавства краєзнавчого музею Наталія Сиволап.

Могильна плита на меморіалі. Суспільне Полтава

В урочищі Триби насмічено, оскільки з траси люди викидають непотріб на узбіччя, каже Маргарита Юрченко.

"Важливо також узбіччя траси прибрати, вивезти сміття. Миємо пам’ятки, тому що на них залишаються сліди, пташки на них сідають. Місце важливе, історичне, але недостатньо людей знають, недостатньо прибирають. Важливо, тому що це пам'ять. Взагалі глобально всі хочуть, щоб місто було гарне Це така актуалізація пам’яті про розстріляних людей, тридцяті роки і всього, що відбувалось у Полтаві в цей період", — повідомила засновниця організації "Плетиво" Маргарита Юрченко.

До прибирання долучились місцеві мешканці, волонтери та працівники краєзнавчого музею. Суспільне Полтава

Приводять до ладу меморіал щорічно, напередодні великодніх свят та напередодні дня пам’яті жертв політичних репресій.

Читати ще

Читати ще

«Не швидкий процес»: що кажуть фахівці про демонтаж пам’ятника на місці відпочинку Петра І у Полтаві

Новости Украины