«Подивимося, до чого це призведе». Білий дім запитали про реакцію Байдена на протести у Китаї


"Подивимося, до чого це призведе". Білий дім запитали про реакцію Байдена на протести у Китаї

Джо Байден та Сі Цзиньпін (Фото: EPA)

Якоїсь реакції американського президента Джо Байдена на протести проти COVID-локдаунів і влади, що спалахнули в Китаї, поки не буде: невдоволення громадян КНР «говорить саме за себе». Так відповів на запитання щодо реакції президента на брифінгу координатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Питання журналіста звучало так: «Цікаво, якою була реакція президента, коли він почув, як протестувальники в Китаї скандують «свобода» і «геть Сі Цзіньпіна»?

«Президент не збирається говорити від імені протестувальників у всьому світі; вони говорять самі за себе», – відповів Кірбі.

Журналіст не відставав: «І що, жодної реакції?»

«Ці протестувальники говорять самі за себе. Те, що ми робимо, ясно дає зрозуміти, що ми підтримуємо право на мирний протест», – сказав Кірбі.

Читайте також: Те, якими будуть стосунки з Китаєм, ознаменує історію цього століття – речник Борреля

В іншій відповіді на аналогічне запитання спікер додав, що «наше послання мирним демонстрантам у всьому світі однакове та послідовне: людям має бути надано право збиратися та мирно протестувати проти політики, законів чи приписів, з якими вони не згодні».

За його словами, Байдена «постійно інформують» про те, що відбувається всередині Китаю: «Ми уважно стежимо за цим, як і слід очікувати. Подивимося, до чого це призведе».

  • Вже відомо, що антиковідні протести у Китаї обвалили світові ціни на нафту.
  • Спамери атакували Twitter порнографією, щоб приховати тему протестів у Китаї.
  • На тому самому брифінгу Кірбі сказав, що «Путін намагався використати їжу як зброю, а тепер ще й холод – це огидно».

Джерело

Новости Украины