Подоляк про «злив» документів: Типові ігрища російських спецслужб

Подоляк про "злив" документів: Типові ігрища російських спецслужб

Фото: twitter.com/Podolyak_M

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк бачить ознаки «стандартної гри» російських спецслужб у появі в соцмережах нібито таємних документів західних союзників. Про це він написав у своєму Twitter.

Подоляк припустив, що публікація нібито таємних документів союзників є російською інформаційною кампанією з метою посіяти взаємну недовіру між союзниками. Він натякнув, що матеріали є компіляцією даних із відкритих джерел із домішкою вигадок чи реальних перехоплень.

— Мета цих «зливів» секретних даних очевидна: відвернути увагу, посіяти сумніви та взаємні підозри, внести розколи, — зазначив Подоляк. – Це стандартна гра російських спецслужб. Береш відкриті брифінги, додаєш фіктивні відомості чи окремі елементи перехоплень і публікуєш у соцмережах, легалізуючи «злив».

Раніше представник Головного управління розвідки Андрій Юсов заявив, що злиті в мережу так звані «засекречені військові документи» щодо планів ЗСУ – підробка та спецоперація російських спецслужб. За його словами, останні десятиліття найуспішніші операції російських спецслужб проходили у фотошопі. З попереднього аналізу цих матеріалів ми бачимо брехливі цифри з втрат з обох боків. Частину інформації явно зібрано з відкритих джерел.

Напередодні в NYT вийшов матеріал з посиланням на джерела про те, що США нібито з’ясовують, яким чином міг статися витік секретних документів союзників щодо підготовки сил оборони України до майбутнього контрнаступу — навчання нових бригад і постачання зброї. Про конкретні плани України щодо самого контрнаступу там не згадувалося.

Джерело

Новости Украины