Поліомієліт: не щеплені від поліо діти віком від 6 місяців до 6 років будуть вакциновані наприкінці січня 2022 року

За повідомленням МОЗ, усі діти віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали потрібні щеплення від поліомієліту або отримали їх із порушенням Національного календаря профілактичних щеплень, будуть вакциновані інактивованою поліовакциною (ІПВ). 

Кампанія по вакцинації має розпочатися наприкінці січня 2022 року. Після буде проведено три тури додаткової імунізації дітей до 6 років оральною поліовакциною (ОПВ).

Батькам дітей від 6 місяців до 6 років, які пропустили хоч одну вакцинації від поліо, рекомендовано звернутись до педіатра чи сімейного лікаря, аби отримати свій захист від захворювання. 

Нагадаємо, що в Україні щеплення від поліомієліту входить у перелік обов’язкових,  тому його можна зробити у державних медичних закладах безоплатно. Усі вакцини, які використовують державні й приватні медичні заклади, є безпечними, зареєстрованими та дозволеними для використання в Україні.

  • Поліомієліт загрожує величезній кількості невакцинованих та не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю. Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення. Я закликаю батьків негайно перевірити, чи зробили вони всі щеплення своїм дітям. Якщо є порушення календаря щеплень або пропущені вакцинації, потрібно звернутися до педіатра чи сімейного лікаря та зробити щеплення, — зазначив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

План щеплення дітей затверджений наказом МОЗ України від 30.12.2021 № 2922. Документ розроблений у консультації з національними та міжнародними експертами у відповідь на виявлення вірусу у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті восени 2021 року. 

Національним планом передбачена низка першочергових заходів. Фахівцями розроблені регіональні координаційні механізми із реагування на спалах поліомієліту, посилення системи епідеміологічного нагляду та моніторингу навколишнього середовища. Зазначимо, що буде проведено  форсовану планову імунізацію дітей від 6 місяців до 6 років вакциною ІПВ та організовано додаткові тури імунізації дітей вакциною ОПВ до 6 років. 

Довідково: 

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей вакцинують від поліомієліту у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 14 років. Зробити щеплення можна в державних поліклініках безоплатно. 

За даними МОЗ, середній рівень охоплення щепленнями від поліомієліту в Україні ледь перевищує 71 % за необхідних 95 %. Зокрема, три щеплення від поліо у віці до 1 року отримали 73,3% дітей, четверте (у 18 місяців) — 73,5 %. Щеплення у 6 років зробили 72 % дітей, а у 14 років — 68,7%.

Департамент культури та інформаційної політики.

Источник