Поліомієліт: в чому різниця між вакцинами ІПВ та ОПВ

Поліомієліт —  інфекційне захворювання, яке загрожує невиліковним паралічем і навіть смертю. Ліків від цієї хвороби не існує. Поліо можна тільки попередити й єдиним захистом є вакцинація.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень вакцину від поліомієліту роблять 6 разів: 2 рази інактивованої поліомієлітної вакциною (ІПВ) та 4 рази оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ). Чим же вони відрізняються? 

Інактивована поліомієлітна вакцина вміщує в собі вбитий поліовірус. Вона вводиться у вигляді ін’єкції. ІПВ запобігає потраплянню дикого поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу. Запобігає усім 3-м штамам вірусу. 

Орально поліомієлітна вакцина містить в собі живий ослаблений вакцинальний вірус. ОПВ вводиться як краплі в рот. Ця вакцина дозволяє створити потужний імунітет в кишечнику, отже захищає від зараження і запобігає поширенню. Протидіє 1 і 3 штаму поліовірусу. 

ІПВ і ОПВ формують імунітет до поліомієліту. В Україні використовуються лише перевірені та сертифіковані види вакцини. Щеплення від поліомієліту є обов’язковим, тому його може безоплатно отримати кожна дитина. Якщо у вашої дитини пропущене щеплення —  зверніться до педіатра чи сімейного лікаря! Разом із ним складіть графік вакцинації і надолужте ті дози, що пропустили.

За матеріалами МОЗ

 

Источник

Новости Украины