Політологи назвали головні виклики для України у 2025 році

Політологи назвали головні виклики для України у 2025 році

Експерти назвали ключові завдання України на 2025 рік, серед яких масштабування військового виробництва та мобілізація. Наголошується на важливості вступу в переговори з позиції сили та за підтримки партнерів.

Політологи назвали основні виклики, які очікують Україну у 2025 році, зокрема йдеться про завдання завдати поразки російським військам та можливих перемовин з рф й позиції Києва на них. Про це розповіли журналісту УНН експерт-міжнародник, експерт Аналітичного центру «Об’єднана Україна» Дмитро Левусь та політолог Олег Лісний.

Головною подією для нас все одно залишається війна й тут є низка проблем, які Україні потрібно вирішувати. Це масштабування військового виробництва, це вирішення проблем з мобілізацією, це завдання завдати поразки російським військам. Тут багато буде залежати від різноманітних чинників

— сказав Левусь.

Експерт зазначив, що йде багато розмов про можливе встановлення миру.

«У зовнішній політиці я бачу тенденцію, що багато говорять про можливе встановлення миру, про переговори, але гадаю, що це наразі зарано для України. Головне збереження підтримки партнерів й масштабування допомоги для того, щоб ми могли вистояти», — заявив Левусь.

Політолог, президент аналітичного центру «Політика» Олег Лісний також висловився, щодо виборів в Україні.

Проведення виборів буде для держави небезпечним моментом, якщо брати негатив, то це найнегативніше, що може статися, окрім війни. Тому що суспільство зараз не готове до такого виклику, хоча нам це нав’язують

— вважає Лісний.

Лісний заявив, що Україна може зайти в переговорний процес у 2025 році, але при умові забезпечення партнерами сильної позиції.

«Якщо вдасться нашим партнерам зробити Україну сильною, тоді ми можемо зайти в переговорний процес. Це дуже важливий елемент, якщо переговорний процес буде чесним й про справедливий мир. Тому що Україна має зайти туди з позиції сили, якщо вона не зайде з позиції сили, умовно якщо нас примусять зайти на перемовини, то це ні про що. Тобто це буде про успіх путіна. Нам цього не можна робити», — висловив свою думку політолог.

Україна хоче, щоб після інавгурації Трампа був серйозний план, як зупинити путіна – Зеленський19 груд. 2024, 15:16 • 18648 переглядiв

Також Лісний вважає, що у 2025 році Україна зможе зупинити путіна на фронті та назвав умови.

«Я вважаю, що в наступному році, якщо ми отримаємо від наших партнерів те, що вони обіцяють, ми зможемо зупинити путіна на фронті й це буде про справедливий мир в майбутньому. Все, що буде в наступному році – це все про встановлення миру. Тільки питання на яких засадах, це буде й хто від цього виграє, а хто програє. Якщо ми зупинимо путіна на фронті – це забирає в нього головний аргумент, який він зараз протискає на весь світ й досить успішно: ми захоплюємо, захоплюємо й навіщо нам зупинятися? Це питання, на яке зараз ніхто не може йому (путіну – ред.) дати відповідь», — сказав Лісний.

Політолог пояснив, що мав на увазі під поняттям сильна Україна.

«путіна перемогти чимось одним не можна, тому це зброя, сила для мене – це зброя. Зброя та що необхідна в конкретні терміни й бажано без обмежень, тоді це сила. Також необхідні санкції, тільки чесні санкції. Тому що «Росатом» постійно залишається за дужками. А ще політична воля має бути в тих питаннях, які здаються не зручними. Наприклад, запрошення в НАТО, тут далеко ходити не треба, якби на Вільнюському саміті була політична воля, то це питання було б зняте на майбутнє. Тобто у росії не було б підстав говорити про НАТО, тому що навіщо говорити, якщо вже є запрошення, процес почався», — пояснив Лісний.

Тому підсумовуючи політолог зазначив, що партнери можуть зробити Україну сильною за допомогою зброї, санкцій та політичної волі, зокрема щодо НАТО.

Окрім того, Лісний зазначив, що він дуже б хотів, щоб українське суспільство повернулося до консолідації, тому що є дуже серйозний виклик, що будуть розгойдувати ситуацію з середини.

«Її вже почали розгойдувати й нам треба вистояти як суспільству», — заявив Лісний.

Доповнення

Президент Володимир Зеленський заявляв, що Україні європейських гарантій буде не достатньо. Потрібні також від США, поки Київ не в НАТО.

Зеленський заявляв, що Європа й Америка здатні наблизити завершення війни, справедливий та надійний мир. Однак для того, щоб США могли застосовувати максимальний тиск, Європа повинна зайняти чітку позицію.

Новости Украины