Польща може продовжити закуповувати нафту в Росії у 2023 році – Bloomberg

Польща може продовжити закуповувати нафту в Росії в січні 2023 року – попри дану раніше обіцянку повністю припинити закупівлю ресурсу в РФ до закінчення 2022-го. Очікується, що країна закупить 500 тис. тонн російської нафти, яка буде доставлена через Білорусь.

Про це повідомляє Bloomberg. Зазначається: продовження поставок з Росії у 2023 році раніше допускала і міністр клімату та довкілля Польщі Анна Москва.

«Вона заявила, що припинення трубопровідних потоків від російської «Татнафти» вимагатиме запровадження санкцій. Давши зрозуміти, що доти постачання можуть тривати», – йдеться в матеріалі.

Його автори нагадують: раніше Польща разом із Німеччиною пообіцяла зупинити закупівлю трубопровідної нафти в Росії до кінця 2022 року. Хоча й визнають, що «виконати це зобов’язання, не зазнавши економічної шкоди, – складне завдання».

Німеччина ж вже знайшла заміну російській нафті. Новим постачальником, як очікується, стане Казахстан.

«Повідомлення про те, що Німеччина замовила російську сиру нафту, є хибними. Нафтовидобувні компанії на нафтопереробних заводах Leuna і Schwedt більше не замовлятимуть російську сиру нафту в новому році», – розповіла раніше прессекретарка міністерства економіки Німеччини.

Сама ж Росія вимушена зменшувати обсяги експорту ресурсу. Зокрема, у грудні морський продаж, порівняно із середнім показником за 11 місяців 2022 року, знизився на 22%. Причиною цього, розповіли у WSJ, є:

  • цінова стеля на ресурс;
  • заборона більшої частини його імпорту із боку ЄС.

«Зимова погода також вплинула на відвантаження російської нафти цього місяця. Тому нижчі показники експорту можуть бути пов’язані зі слабким попитом у Китаї та поганою погодою», – зазначили аналітики.

Джерело

Новости Украины