За інформацією: Суспільне Полтава.
Фото: Суспільне Полтава
Бібліотеки Полтави за час повномасштабної війни вже списали близько 81 тисячі російських книжок. Йдеться, зокрема, про книги російських авторів та деякі російськомовні примірники зарубіжних письменників. До кінця року планують вилучити ще 11 тисяч.
Про це Суспільному розповіла завідувачка відділу комплектування та обробки літератури Людмила Снітко.
Відколи почали списувати російськомовну літературу
Списувати російськомовні книжки центральна бібліотека Полтавської міської громади почала 2014-го. Ця робота пришвидшилась з початком повномасштабної війни, каже завідувачка відділу комплектування та обробки літератури Людмила Снітко.
Полтавські бібліотеки під час повномасштабної війни списали 81 тисячу російських книжок. Фото: Суспільне Полтава
"За минулий 2022 рік списано понад 46 тисяч примірників російськомовної літератури. За цей рік на цю дату уже списано 35 тисяч. До 2022 року у нас десь 43% займала російськомовна література, на сьогодні знизився цей показник, близько 40% на сьогодні", ― каже завідувачка відділу комплектування та обробки літератури Людмила Снітко.
Яку літературу списують
На макулатуру здають російську літературу, що пропагує, зокрема, насильницьку зміну територіальної цілісності держави, ворожнечу, книги авторів, які підтримали війну проти України, розповідає Лариса Опришко.
"Було вирішено вилучити перш за все ті книги, ті видання, які глорифікують (прославляють – ред.) російські силові структури. Були такі книги, які закликали до війни, до військових дій, пропагували російські наративи. Вона була знята з поличок відкритого доступу і працівники почали писати акти на списання. Ця вся література не пропадає, так би мовити, ми її здаємо на макулатуру, отримуємо за це кошти відповідно і вони надходять на бухгалтерські рахунки і також до бюджету міста", ― говорить завідувачка методичного відділу центральної бібліотеки Лариса Опришко.
Українські книжки. Фото: Суспільне Полтава
Нині до списання готові кілька стосів російської бульварної літератури.
"Це книжки, які не несуть ніякої важливої нагрузки, вони відволікають людину від сучасних проблем і несуть наративи російської пропаганди. Ця книга була видана в російському видавництві «Ексмо». Це видавництво, яке потрапило під санкції ще з початку російського вторгнення в 2014 році", ― говорить завідувачка методичного відділу центральної бібліотеки Лариса Опришко.
Як розповіла Лариса Опришко, попит на українські книжки за останні два роки зріс, та інколи читачі запитують і російські.
За словами завідувачки відділу комплектування та обробки літератури Людмили Сітко, до кінця року центральна бібліотека планує списати ще близько 11 тисяч російських примірників.
Чи література є в бібліотеці
За словами Лариси Опришко, літературою українських авторів та українськомовними книжками зарубіжних письменників фонд поповнюється завдяки акції "Подаруй книгу бібліотеці", участі в проєктах та меценатам.
Україномовна література. Фото: Суспільне Полтава
"Цього року, 2023-го, нам виділили кошти з міського бюджету, близько 500 тисяч, у нас пройшов тендер, і ми зараз очікуємо отримати 2108 примірників українських авторів. В основному дитячі і художні", ― каже завідувачка відділу комплектування та обробки літератури Людмила Снітко.