Понад сотню порушень правил рибальства виявили протягом вересня на Рівненщині

У період з 1 по 30 вересня державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля провели п’ять рибоохоронних рейдів та викрили 107 порушень природоохоронного законодавства. Про це повідомляє Рівненський рибоохоронний патруль.

Так, склали 10 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення правил рибальства), 79 — за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), 2 — за ч. 1 ст. 85-1 КУпАП (виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь лову) та один – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (продаж риби без відповідних документів). Крім цього, оформили 15 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«За даний період на порушників накладено 9 816 грн штрафів. Збитки, завдані рибному господарству, склали 2 567 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили понад 89,5 кг водних біоресурсів, з них 84 за актами виявлення та вилучення майна, власники якого не встановлені. Також вилучено 9 од. заборонених знарядь лову та ще 63 од. — за актами безхазяйного майна», — повідомив Начальник управління Сергій Бондар.

Крім цього, 13 адміністративних справ передали до судів для притягнення винних осіб до відповідальності.

Для прикладу, 30 серпня під час рибоохоронної роботи на р. Горинь, поблизу с. Вільгір Гощанського району викрили порушника. Громадянин виловлював водні біоресурси за допомогою «климні». Він встиг виловити 15 пліток та одного сома. Збитки, завдані рибному господарству, склали 1 700 грн. Незаконно добуті водні біоресурси та заборонені знаряддя лову у чоловіка вилучили.

21 вересня державні інспектори рибоохорони на р. Іква, поблизу смт Млинів також викрили порушника. Громадянин виловлював раків руками у період дії заборони на лов раків. Він встиг виловити 34 раки. Збитки, завдані рибному господарству, склали 867 грн. Незаконно добуті водні біоресурси в живому вигляді випустили у водойму.

На осіб склали протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направили до районнихсудів Рівненської області для притягнення порушників до відповідальності. Незаконно добуті водні біоресурси, знаряддя лову та човни вилучили.

28 вересня близько 14 години на березі Басівкутського водосховища, поблизу магазину «Хортиця» у м. Рівне державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля спільно з працівниками Патрульної поліції, викрили громадянина, який здійснював продаж раків загальною вагою 4 кг. При перевірці продавець не мав документів, які б підтверджували законність придбання водних біоресурсів та сертифікат якості. Та не мав дозвільних документів на торгівлю водними безхребетними. На громадянина склали протокол за ч.1 ст.88-1 КУпАП.

Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля Рівненщини: (067) 540 53 90.

Источник