Системи відеоспостереження – незамінний елемент для кожного охоронного комплексу. Але фахівці https://controlmaster.com.ua упевнені, що навіть найкраще обладнання можна зіпсувати та приховати його потенціал, якщо неправильно провести монтаж обладнання.
Розглянемо основні помилки, які допускаються при встановленні систем відеоспостереження, а також деякі рекомендації щодо того, як їх можна буде уникнути.
Комутаційна коробка
Є оригінальні комутаційні коробки від виробника, як і встановлена камера та копії. При виробництві оригіналу використовується міцний алюмінієвий сплав, що надійно захищає від зовнішніх згубних факторів. Камера встановлюється у них. Вони мають круглу форму і можуть працювати в широкому діапазоні температур, витримуючи механічні навантаження до 2 кілограм. Є спеціальний отвір, щоб встановлювати опору для камери, а збоку – отвір для заводу камери.
Копії виготовляються з міцного та якісного пластику, але за своєю міцністю він поступається алюмінієвому опоненту. Якщо дах із пластику деформується, це змінить кут огляду і може розхитатися кришка, або просто вивалиться з монтажної точки, тому потрібно розміщувати подібну коробку біля камери.
Кабель для підключення
Часто припускаються помилки при виборі відповідного кабелю. А саме від нього залежатиме ефективність живлення всіх пристроїв. Є велика кількість провідників, але зазвичай застосовуються такі різновиди: кручена пара, коаксіальний кабель і комбінований.
Для аналогового обладнання використовується коаксіальний кабель. Всі різновиди коаксіального кабелю мають певні рекомендації з монтажу. Чим далі знаходиться відеореєстратор, тим товщі має бути жила в коаксіальному кабелі. Комбінований кабель підійде для підключення аналогових і цифрових камер відеоспостереження, мають додатковий кабель для передачі сигналу та живлення.
Вита пара підходить для підключення цифрового обладнання з дальністю до 300 метрів. Це кабель, який має велику кількість провідників, які між собою захищені ізоляцією, але знаходяться в загальному обплетенні. Вибір оптимального різновиду залежить від місця монтажу, а також технології обладнання, що використовується.
Конектори підключення
Залежно від того, наскільки правильно та якісно з'єднані роз'єми, залежатиме надійність системи спостереження та якість сигналу. Існують різні конектори, але розглянемо кілька основних різновидів: пасивний підсилювач, BNC, DC.
Всі вони мають свої переваги та недоліки, наприклад, кабель DNC буде зводити до мінімуму вплив зовнішніх факторів при обробці сигналу. DC – це різновид конектора, який застосовується для забезпечення живлення до камер відеоспостереження, можуть кріпитися різними способами. Завжди потрібно враховувати основні цілі, з якими вони використовуватимуться.
І це ми розглянули лише кілька помилок, які допускаються під час встановлення системи відеоспостереження. Необхідно враховувати, що лише професіонал, який щодня стикається з подібною роботою, може гарантувати правильне підключення з урахуванням усіх правил та норм. Навряд чи економія на монтажі вартує поломки дорогого обладнання.