Введення житлового будинку в експлуатацію — важлива процедура. Вона є завершальною та впливає на можливість отримання права власності. Без цього неможливо буде зареєструватися у Державному реєстрі майнових прав.
Процедура необхідна, так як дозволить:
- підключити до будинку всі комунікації (світло, водопостачання, каналізація, опалення);
- продавати, дарувати, передавати у спадщину, закладати та робити інші юридичні дії з булинком;
- уникнути штрафів, що можуть накласти на власника будинку, який не введений в експлуатацію;
- уникнути інших серйозних наслідків, наприклад, знесення будинку.
Без цього не обійтися, тому важливо знати, які етапи треба пройти, щоб зробити все правильно.
Попередній пакет документів для цієї процедури
Введення об’єкта в експлуатацію проходить вже після того, як будівля побудована. Але успішність процедури залежить від того, чи правильно були проведені попередні етапи. В результаті їх успішного проходження у власника мають бути такі документи:
- паспорт та код власника ділянки (або співвласників);
- право власності на землю, де стоїть будинок;
- будівельний паспорт, оформлений ще перед початком будівництва;
- повідомлення про початок будівельник робіт.
Цей перелік стосується житлових будинків площею до 300 кв.м. Для нежитлових та більших за площею будівель список може бути іншим. Також є варіанти, коли будівля підпадає під амністію, і порядок її введення в експлуатацію буде інший. Щоб розібратися у цих нюансах, звертайтеся до https://vsezakonno.com.ua/ за безкоштовною консультацією.
Порядок введення в експлуатацію будинку
Після того, як вся попередня документація зібрана, потрібно отримати технічний паспорт на об’єкт (будинок). Для цього викликається інженер БТІ або часний спеціаліст, який робить креслення та опис приміщень. Коли є технічний паспорт, можна звертатися до відповідного органу та подавати декларацію про те, що будівництво було завершено.
Тепер будинок отримає поштову адресу та фактично являється введеним у експлуатацію. Можна укладати договір з комунальними службами або підключати комунікації, якщо акт надання послуг був укладений до цього.
Реєстрація права власності
Єдине, що залишиться — зареєструвати право власності на будинок. Тільки після цього людина стає повноцінним власником будівлі та може управляти нею.
Таким чином, введення в експлуатацію — доволі складний процес, який потребує багато часу та зібрання різних документів на будинок. Щоб не заплутатися та зробити все поступово, рекомендується звертатися до спеціалістів і в майбутньому не мати ніяких проблем із власністю.