Посол РФ відкрито погрожував Швеції за її прагнення до НАТО. Його викликали до МЗС


Посол РФ відкрито погрожував Швеції за її прагнення до НАТО. Його викликали до МЗС

Швеція (фото — Pixabay)

Міністерство закордонних справ Швеції викликало посла Росії через «спробу втручання» у процес подання заявки на членство в НАТО після того, як на сайті посольства РФ було опубліковано погрозу на адресу Стокгольма. Про це повідомляє Sky News.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Зокрема, російський дипломат заявив, що вступ до НАТО зробить країни Північної Європи «законною мішенню для російських заходів у відповідь, зокрема військового характеру».

Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрьом назвав цю заяву «очевидною спробою втручання».

  • У січні 2023 року генсек НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що завзяте небажання Туреччини схвалити вступ Швеції до НАТО викликає розчарування, оскільки Швеція сумлінно виконала все, що Туреччина включила до формальних вимог.
  • 17 березня президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що Туреччина починає процес затвердження заявки Фінляндії на членство в НАТО. За його словами, переговори зі Швецією щодо заявки на членство продовжаться. Ердоган сказав, що Стокгольму було передано список зі 120 «терористів», видачу яких Туреччина поставила як умову схвалення заявки Швеції.
  • 27 березня угорський парламент схвалив вступ Фінляндії до НАТО. Голосування щодо членства в Альянсі Швеції не проводилося.

Джерело

Новости Украины